מה לעשות ברומא 4 ימים מלאים
המומלצים ברומא
נובמבר 19, 2019
פיאצה ונציה
5 ימים ברומא
נובמבר 21, 2019
כרטיסים לוותיקן

תורים וותיקן

שאלות ותשובות בנוגע לוותיקן

1מה יש במוזיאון הוותיקן?
וותיקן היא המדינה הקטנה ביותר בעולם! בתוך גבולותיה המוקפים בחומות נמצאים מוזיאוני הוותיקן וגני הוותיקן. במוזיאונים של הוותיקן יש אוספי אומנות והיסטוריה, עתיקות, פסלים, תקרת זהב מעוצבת והכי חשוב את הקפלה הסיסטינית המפורסמת בעולם.
2האם שווה להכנס למוזיאון הוותיקן?
אם אתם לא אוהבים אומנות והיסטוריה אז לא היינו ממליצים לכם. אבל אם אתם רוצים לראות את היופי של הוותיקן ואת אוסף האומנות הגדול ביותר בעולם רצוי מאוד להכנס.
3מה קוד הלבוש לכניסה לוותיקן
קוד הלבוש בוותיקן הוא שאסור ללבוש גופיות או חולצות ללא שרוולים. רצוי להגיע עם חולצה קצרה רגילה בקיץ ולא חולצה לא מכבדת את המקום. בנוסף לגברים אסור מכנסיים קצרים מעל לברך והם צריכים ללבוש מכנס ארוך או ברמודה או ג'ינס קצר מתחת לברך. כמו כן, אסור חולצות בטן, אסור חצאית קצרה או שמלה קצרה (מינימום שהבגד יגיע עד לברך). סנדלים זה בסדר, אך אסור להגיע עם כפכפים. כמו כן, אם אסור כובעים. בקיצור: אסור ללבוש בגדים נמוכים או ללא שרוולים, אסור מכנסיים קצרים, חצאיות מיני וכובעים.
4מתי הכי טוב להגיע לוותיקן
הזמן הכי טוב להגיע לביקור בוותיקן הוא בשעות הבוקר המוקדמות (עד חצי שעה מהפתיחה) אחרי אחרי השעה 16:00. כמו כן מומלץ לא להגיע ברביעי, שבת וראשון כי יש עומס מבקרים יותר מהרגיל.
5האם שווה לרכוש כרטיסים לוותיקן מראש?
בוודאי! בעונות השיא התור בוותיקן יכול להגיע לשעתיים וחצי ואפילו יותר. הזמן של הטיול שלכם שווה הרבה יותר..אל תהססו ותרכשו כרטיסים מראש עם אופציה לדילוג על התורים בכניסה! במיוחד בחודשי האביב והקיץ זמני המתנה של שעתיים לפחות בחום כבד תחת כיפת השמיים ולעיתים גם בחודש דצמבר (תקופת חג המולד) וגם בחודש מרץ-אפריל יש עומסים כבדים.
6כמה זמן צריך בכדי לבקר בוותיקן?
זמן הביקור בבמוצע במוזיאון הוותיקן לוקח כ3-5 שעות, כמו כן קחו בחשבון שאם אין לכם כרטיסי כניסה שקניתם מראש אז תוסיפו זמן לעמידה בתור. בנוסף, אם אתם מגיעים מכיכר פטרוס קחו בחשבון 15-20 דקות הליכה לאורך חומות הוותיקן עד לכניסה של מוזיאוני הוותיקן.
7האם מותר לצלם בוותיקן?
כן אפשרי לצלם בתוך הוותיקן אך אסור לצלם בחדר של הקפלה הסיסטינית. כמו כן, אסור מקל סלפי ואסור לצלם עם פלאש.
8מתי הכניסה לוותיקן היא חינם?
הוותיקן מאפשר כניסה חינם ביום ראשון האחרון של כל חודש. כמו כן כניסה חינם ביום ראשון של חג פסחא, 29 ליוני, 25-26 לדצמבר (אם הם נופלים על יום ראשון), 27 לספטמבר (יום התיירות העולמי).
9האם הכנסייה "פטרוס הקדוש" עולה כסף?
לא. הכניסה לכנסייה היא בחינם ולא עולה כסף. אך קחו בחשבון שהתור אליה הוא ארוך. טיפ: מתוך מוזיאון הוותיקן (בחדר של הקפלה הסיסטינית) יש דלת מצד ימין אם תעברו דרכה תוכלו להכנס למוזיאון הוותיקן בלי לצאת החוצה ולהמתין בתור בכדי להכנס לכנסיית פטרוס הקדוש

התור בוותיקן בממוצע לוקח כשעתיים. אך מי שמזמין כרטיס דלג על התור פשוט עובר את התור בכניסה בלי להמתין כלל! זה חיסכון מטורף של זמן, כאב ראש וכאבי רגליים! אל תחמיצו!

על פעילות זו – כרטיס “דלג על התור” בוותיקן:

  • משך 2 שעות (זמן ביקור ממוצע בוותיקן)
  • לדלג על התור
  • אישור מיידי

לחצו לרכישת כרטיס עקיפת תור לוותיקן  – רק 28 יורו לכרטיס! הזמינו עכשיו אונליין!

מציאת כרטיסים של הרגע האחרון בוותיקן (רצוי להזמין כרטיסים כמה שיותר זמן מראש כי ככל שמתקרבים לתאריך ייתכן שייגמרו הכרטיסים הרגילים ואז ייפתח רכיב של “הרגע האחרון” והם יקרים יותר):

כרטיס זה יקנה לכם את הכניסה המהירה בכדי לחקור את אחד המוזיאונים המוכרים והעמוסים ביותר בעולם – בזמן המועדף עליך בחופשה ברומא.
דרך הכניסה המהירה תוכלו ליהנות מהביקור בקצב שלכם, ללא המתנה מיותרת בכניסה.
צאו למסע מרגש דרך האמנות והיסטוריה עם כניסה למוזיאון הוותיקן והקפלה הסיסטינית.

כדי להכנס לכנסייה שהיא הבזיליקה החשובה ביותר לנוצרים לא צריך כרטיס והכניסה חינם אך יש בחוץ תורים. מטורפים.. בכדי להכנס למוזיאון הוותיקן (איפה שיש עשרות אוספים של אומנות וגם את הקפלה של מיכאלנגלו) כן צריך כרטיס כניסה וגם שם יש אופציה לרכוש כרטיס עם דילוג על תורי הכניסה למוזיאון..כמו כן יש מעבר מהמוזיאון ישירות לבזיליקה בלי להמתין שוב בחוץ את כל התורים..

טיפים לגבי וותיקן:

ביציאה מהחדר של הקפלה יש דלת מצד ימין..כניסה אליה תעביר אתכם ישירות לבזיליקה בלי לצאת ובלי לעמוד בתור בחוץ..אם תפנו לדלת השמאלית היא תוביל אתכם ישירות ליציאה ללא כניסה לבזיליקה ואז תצטרכו ללכת 800 מטר ולעמוד בתור .. אז לא לשכוח דלת ימנית ולא שמאלית 😉 (בתנאי שאין טקס בבזיליקה) – אם לא תמצאו את הדלת או שיש בבזיליקה טקס ולא תוכלו לעבור ישירות לבזיליקה ניתן לרכוש כרטיס דלג על התורים בבזיליקה (לחצו כאן) ולהכנס ישר בלי להמתין בחוץ.

לא מוצאים את המוזיאון? זה כנראה כי אתם נמצאים מול הבזיליקה (הכיפה הגדולה והיפה). אם הבזיליקה מולכם תלכו ימינה לצד החומה, עד שתראו את כל התורים לכניסה למוזיאון..אם יש לכם כרטיס דלג על התור תיצמדו לימין (אל תעמדו בתורים שנמצאים בצד שמאל) וישר תגיעו לשומר בלי להמתין, תציגו לו את הכרטיס שלכם למוזיאון הוותיקן והופה נכנסתם ישירות לבידוק הביטחוני. לאחר הבידוק תעלו במדרגות ושם יהיו עמדות לאימות הביקור וסריקת הכרטיס ולאחר מכן תמשיכו ותכנסו ישירות לטיול שלכם.

בתמונה כאן למטה תוכלו לראות את התור הארוך לכניסה למוזיאון הוותיקן למי שאין כרטיס “דלג על התור” – מי שעומד בטור הקרוב ביותר לחומה הוא ללא כרטיס, מי שעומד בטור השמאלי הוא עם כרטיס “דלג על התור” ופשוט עובר ומדלג על כולם ומגיע ישר לשומר בכניסה.

תור כניסה לוותיקן

תור כניסה לוותיקן

כרטיס דלג על התור כולל:
Skip-the-line – דלג על התור. כרטיס כניסה שמור במועד הנבחר לך למוזיאונים של הוותיקן והקפלה הסיסטינית
דמי טיפול
מדריך אודיו (אם האפשרות נבחרה)
מה לא כלול:
סיור מודרך
כרטיס לבזיליקה של St.Peter (ללא תשלום, אך הגישה אליה אינה מובטחת, היא עשויה להשתנות עקב בקרת קהל)
גישה לכיפת הבזיליקה של סנט פיטר

רק 28 יורו לכרטיס! הזמינו עכשיו אונליין!

• נא להכין תעודת זהות תקפה לילדים (6-18). ילדים מתחת לגיל 6 נכנסים בחינם ואינם זקוקים להזמנה של כרטיס
• נא להתבונן בקוד הלבוש המחמיר; אסור מכנסיים קצרים או חולצות ללא שרוולים
• מדריכים קוליים זמינים אם נרכשו כתוספת בגרמנית, אנגלית, צרפתית, גרמנית, ספרדית, יפנית, קוריאנית, סינית, רוסית ופורטוגזית
• להיות מוכן לעבור בדיקת אבטחה בסגנון שדה התעופה
יש לציין כי שעות המוזיאונים וסגירתם עשויים להשתנות עקב אירועים מיוחדים במוזיאונים של הוותיקן, והבזיליקה
• גישה לבזיליקת פטרוס הקדוש והכיכר עשויה להיות סגורה בבוקר עקב הגעת האפיפיור

לבדיקת זמינות בוותיקן בתאריכים שלכם ברומא:

מדריך לטיול ברומא
מדריך לטיול ברומא
המדריך האינטרנטי שלך לטיול ברומא. הכל במקום אחד - אטרקציות, מידע על מקומות, רכישת כרטיסים מוזלים ועוד..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סגור