גן הוורדים של רומא

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

גן הוורדים הנמצא ממש ליד קרקס מקסימוס על גבעת האוונטין פשוט מושלם! גן זה הוקם בשנת 1931 והוא מטופח עד היום בוורדים מושלמים.
כאן ברומא גן הוורדים פתוח מעדכנת אותנו מיכל מילרד.. והוא יפה מתמיד!
אולי בגלל התקופה האחרונה שאיטליה עברה עם נגיף הקורונה ואולי בגלל הרומנטיקה והקיטש של רומא.
אבל בתוך רומא בתוך כל רעש והבלגן תוכלו למצוא פינה קסומה שמשקיפה על צ׳ירקו מאסימו,
ומפיצה ריח ממכר של וורדים.
בגן מוצגים בערך 1100 סוגים שונים של וורדים בצבעים שונים , יש ספסלים אפשר לשבת לאכול לשתות ולהירגע. מקום ממש יפה לטיול רגלי לפני שעולים אל בזיליקת סנטה סבינה.
מומלץ להגיע בדרך כלל בכל שנה בתקופת האביב.
הכניסה לגן הוורדים היא חינמית.
הוא פתוח מתחילת חודש מאי ועד סוף חודש יוני. כל שנה לקראת סיום הפריחה בחודש יוני יש תחרות בינ"ל בשם: Premio Roma שבה מגדלי פרחי וורדים מכל רחבי איטליה מגיעים והזוכה מקבל את "פרס רומא"
קצת רקע על הגן:
גן הוורדים הוא למעשה מקדש לאלה פלורה, האלה הרומית של הפריחה והאביב. המתחם הוקם לפני הספירה (זמן הקמה מוערך למאה השלישית לפני הספירה), לכן הוא נבנה ממש ליד סירקוס מקסימוס על גבעת האוונטין.
בכל שנה מלפני הספירה ועד היום מתקיימת חגיגה איטלקית הנקראת "פלורליה" בין ה-28 לאפריל ועד תחילת מאי.
כיום זהו גן וורדים מקסים אך בעבר מימי הביניים ועד המאה ה-17 המקום שימש לגידול ענבים למטרת יין ולמטרת גידולי ירקות ופירות.
מידע פיקנטי מעניין לגבי היהדות והקשר לגן הורדים:
עד למאה ה-17, בית הקברות של הקהילה היהודית ברומא היה באיזור פורטה פורטזה, אבל לפתע בשנת 1645 על פי היסטוריוניים, בית הקברות היהודי עבר לגבעת האוונטין, ממש איפה שנמצא כיום גן הוורדים, ועד שנת 1934 הוא גם היה בית הקברות הרשמי של הקהילה היהודית ברומא.
בגלל בית הקברות הזיזו את המיקום של הגן לגבעת אופיו (ממש קרוב לקולוסיאום) אך במלחמת העולם ה-2 גן זה נהרס ולכן בשנת 1950 לאחר המלחמה הוחלט להחזיר אותו למקום המקורי בגבעת האוונטין (כמובן בהתחשב שהיו שם קברים, הקהילה היהודית הוזזו ממקומם והועברו לחלקה היהודית הנוכחית בבית הקברות קאמפו וראנו).
כדי לתת כבוד לקברי היהודים העתיקים, ממשלת רומא החליטה שהשביל בתוך הגן יעוצב בצורת מנורה וכל כניסה לגן תהיה עם שלט בצורה של לוחות הברית מהר סיני.
אז תהנו בגן הוורדים ותשלחו לנו תמונות!
 
אהבת? נא לדרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן

סגור