חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מעלית שקופה כיכר ונציה – תצפית פנורמית על רומא

ברומא תוכלו למצוא מעלית זכוכית פנורמית במתחם ויטוריאנו, המכונה גם מזבח ארץ המולדת או "Altare della Patria" באיטלקית. אנדרטה זו, הממוקמת בפיאצה ונציה, מוקדשת לויקטור עמנואל השני, המלך הראשון של איטליה המאוחדת.

מעלית הזכוכית הפנורמית היא דרך ייחודית ליהנות מנופים מדהימים של המרכז ההיסטורי של רומא. זה לוקח אותך אל Terrazza delle Quadrighe, מרפסת הממוקמת כ-70 מטרים (230 רגל) מעל מפלס הרחוב. מנקודת תצפית זו, תוכלו ליהנות מנוף עוצר נשימה של 360 מעלות של העיר, כולל ציוני דרך כמו הפורום הרומי, הקולוסיאום, הפנתיאון ופיאצה ונציה.

כדי לגשת למעלית, תצטרכו לרכוש כרטיס. הכניסה למעלית ממוקמת בחלק האחורי של האנדרטה, בצד הפונה ל-Via dei Fori Imperiali. המעלית פועלת מדי יום, אך לוח הזמנים עשוי להשתנות בהתאם לעונה, לכן מומלץ לבדוק את לוח הזמנים העדכני לפני הביקור.

במהלך הביקור במתחם ויטוריאנו, אולי תרצו גם לחקור את המוזיאון שבתוך האנדרטה, הנקרא Museo Centrale del Risorgimento, המוקדש להיסטוריה של האיחוד האיטלקי. האנדרטה עצמה היא יצירת מופת ארכיטקטונית מרשימה, הכוללת גרמי מדרגות מפוארים, מזרקות ופסלים, מה שהופך אותה לאטרקציה שחובה לבקר בה ברומא.

מידע חשוב על המעלית השקופה - המעלית הפנורמית של כיכר ונציה (פיאצה ונציה) ברומא

המעלית הפנורמית בפיאצה ונציה ממוקמת בתוך מתחם ויטוריאנו, הידוע גם כמזבח ארץ המולדת (Altare della Patria). אנדרטה זו מוקדשת לויקטור עמנואל השני, המלך הראשון של איטליה המאוחדת, והמעלית מעלה את המבקרים אל Terrazza delle Quadrighe.

גובה: ה- Terrazza delle Quadrighe הוא כ-70 מטרים (230 רגל) מעל מפלס הרחוב.

מה אתה יכול לראות: מהמרפסת, אתה יכול ליהנות מנוף עוצר נשימה של 360 מעלות של המרכז ההיסטורי של רומא, כולל ציוני דרך כמו הפורום הרומי, הקולוסיאום, הפנתיאון, פיאצה ונציה, ועוד.

איך מגיעים: מתחם ויטוריאנו נגיש בקלות באמצעות תחבורה ציבורית. קווי האוטובוס 51, 60, 62, 63, 80, 83, 85, 87, 160, 170, 175, 186, 271, 628, 716 ו-H, כמו גם קו חשמלית 8, יש תחנות ליד פיאצה ונציה. לחילופין, ניתן לקחת את קו המטרו B לתחנת קולוסאו וללכת כ-10-15 דקות לכיכר.

זמנים: המעלית הפנורמית במתחם ויטוריאנו פועלת מדי יום. שעות הפתיחה הן בדרך כלל כדלקמן:

מה-1 באפריל עד ה-30 בספטמבר: 9:30 עד 19:30
מה-1 באוקטובר עד ה-31 במרץ: 9:30 עד 16:30
שימו לב ששעות אלו כפופות לשינויים, ותמיד כדאי לבדוק את המידע המעודכן ביותר לפני ביקורכם. ייתכנו שינויים בשעות הפתיחה עקב אירועים מיוחדים, חגים או התאמות עונתיות.

כניסה: כדי לגשת למעלית, תצטרכו לרכוש כרטיס מראש! הכניסה למעלית ממוקמת בחלק האחורי של האנדרטה, בצד הפונה ל-Via dei Fori Imperiali.

מידע נוסף על פיאצה ונציה

פיאצה ונציה, או כיכר ונציה, היא כיכר מרכזית בלב רומא, איטליה. זהו מרכז הומה ותוסס שבו מתכנסים כמה מהרחובות והשדרות החשובות ביותר של העיר, כמו ויה דל קורסו, ויה דיי פורי אימפריאלי ו-ויה דל פלבישיטו. פיאצה ונציה מוקפת במספר נקודות ציון היסטוריות ותרבותיות משמעותיות, מה שהופך אותה לנקודת עניין מרכזית עבור תיירים ומקומיים כאחד.

אטרקציות בולטות סביב פיאצה ונציה כוללות:

Altare della Patria (מזבח ארץ המולדת): ידוע גם בשם ויטוריאנו או האנדרטה לויקטור עמנואל השני, מבנה מפואר זה מוקדש למלך הראשון של איטליה המאוחדת. הוא כולל מעלית זכוכית פנורמית שלוקחת את המבקרים אל Terrazza delle Quadrighe, המציעה נופים מדהימים של רומא.

פאלאצו ונציה: ארמון יפהפה ששימש בעבר כשגרירות הרפובליקה של ונציה ולאחר מכן כמקום מגוריהם של מלכי איטליה. כיום, הוא מאכלס את מוזיאון פאלאצו ונציה, המציג אוסף מרשים של יצירות אמנות וחפצים היסטוריים.

פאלאצו בונפרטה: ארמון זה היה מקום מגוריה של אמו של נפוליאון בונפרטה, לטיציה רמולינו. לבניין מרפסת ירוקה ומיוחדת ממנה נהגה לצפות באירועים המתרחשים בכיכר.

בזיליקת סן מרקו: כנסייה יפהפייה המוקדשת לסנט מארק האוונגליסט, הפטרון של ונציה. הוא נבנה במאה ה-9 וכולל שילוב של סגנונות אדריכליים, כולל אלמנטים בארוק ורנסנס.

עמוד טראיאנוס: עמוד ניצחון רומי הממוקם בקצה הצפוני של Via dei Fori Imperiali. הוא נבנה כדי להנציח את ניצחונו של הקיסר טראיאנוס במלחמות הדאקיות וכולל גילופים מורכבים המתארים את סיפור הקרבות.

פיאצה ונציה מקושרת היטב באמצעות תחבורה ציבורית, עם מספר קווי אוטובוס ותחנות חשמלית בקרבת מקום. הוא נמצא גם במרחק הליכה מאטרקציות מפורסמות רבות אחרות ברומא, כגון הפורום הרומי, הקולוסיאום והפנתיאון. הכיכר שוקקת פעילות, ומיקומה המרכזי הופך אותה למקום מפגש פופולרי הן לתיירים והן למקומיים.

Terrazza delle Quadrighe היא מרפסת הממוקמת בראש מתחם ויטוריאנו, הידועה גם כמזבח המולדת (Altare della Patria) או האנדרטה לויקטור עמנואל השני. האנדרטה ממוקמת בפיאצה ונציה, בלב רומא, איטליה. הוא מוקדש לויקטור עמנואל השני, המלך הראשון של איטליה המאוחדת, ומהווה נקודת ציון בולטת בעיר.

השם "Terrazza delle Quadrighe" מתורגם ל"מרפסת המרכבות" באנגלית. המרפסת מציעה נוף פנורמי עוצר נשימה של 360 מעלות של המרכז ההיסטורי של רומא ושלל ציוני הדרך המפורסמים שלה, כמו הפורום הרומי, הקולוסיאום, הפנתיאון, פיאצה ונציה ועוד.

מבקרים יכולים להגיע ל- Terrazza delle Quadrighe באמצעות מעלית זכוכית פנורמית הממוקמת בתוך מתחם ויטוריאנו. המעלית מעלה אותך למרפסת, שנמצאת כ-70 מטר (230 רגל) מעל מפלס הרחוב. נקודת תצפית זו מספקת הזדמנות יוצאת דופן להתפעל ולצלם את הארכיטקטורה והאתרים ההיסטוריים המדהימים של העיר.

בנוסף לנופים, מתחם ויטוריאנו עצמו הוא יצירת מופת ארכיטקטונית מרשימה, הכוללת גרמי מדרגות מפוארים, מזרקות, פסלים ומוזיאון המוקדש להיסטוריה של האיחוד האיטלקי בשם Museo Centrale del Risorgimento.

לא, המעלית הפנורמית בפיאצה ונציה, שלוקחת אתכם אל Terrazza delle Quadrighe במתחם ויטוריאנו (מזבח ארץ המולדת), אינה גבוהה יותר ממרפסת התצפית של בזיליקת פטרוס הקדוש בוותיקן.

Terrazza delle Quadrighe נמצא במרחק של כ-70 מטרים (230 רגל) מעל מפלס הרחוב. לשם השוואה, מרפסת התצפית בבזיליקת פטרוס הקדוש, הידועה גם כקופולה, ממוקמת בגובה גבוה יותר. הקופולה ניצבת כ-136.57 מטר (448 רגל) מעל רצפת הבזיליקה. כדי להגיע למרפסת התצפית, על המבקרים לטפס 551 מדרגות או לעלות במעלית חלק מהדרך ולאחר מכן לטפס ב-320 המדרגות הנותרות.

שתי נקודות התצפית מציעות נופים מדהימים של רומא וציוני הדרך ההיסטוריים שלה, אבל מרפסת התצפית בבזיליקת פטרוס הקדוש גבוהה משמעותית מזו של Terrazza delle Quadrighe.

אפשר לקנות עצמאית. מגיעים לאנדרטה המרהיבה, עולים במדרגות ומאחורי הבניין תראו קופה למעלית השקופה. היתרון של הזמנה מראש שאתם לא תעמדו בתור ותדלגו עליו 🙂 לכן מומלץ להזמין מראש וזה גם כולל מדריך שמע!

5/5 - (1 vote)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן

Booking.com