חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

6 המלצות לטיול ברומא

א. קוליסאום וותיקן – כפי שנאמר מומלץ בחום לרכוש כרטיסים מראש באתרים הרשמיים לתורים המהירים ללא המתנה. נכנסנו תוך מספר דקות (ללא הגזמה), תוך שאנחנו עוקפות תורי ענק של אנשים, העומדים בשמש קופחת. הרגשנו על גג העולם.

שף איטלקי סיור גורמה
שף איטלקי סיור גורמה

היינו ביום חמישי האחרון בוותיקן, למרבה הפתעתנו הגענו בדיוק למיסה שהתקיימה במקום. המוני אנשים התגודדו סביב הגדר המרכזית אשר הפרידה בין המיסה עצמה לשאר התיירים על מנת לצפות במחזה. כדרכן של ישראליות פילסנו את דרכנו באלגנטיות קדימה וגילינו שהשומרים מסכימים להכניס מספר מצומצם של תיירים, ביקשנו להיכנס (נעזרנו בחיוך יפה) ותוך מספר דקות מצאנו את עצמנו יושבות בלב העניינים – לא רחוק מאיתנו לא אחר מאשר האפיפיור!!! במקום נכחה המון תקשורת, הייתה מקהלה מקסימה, נרות, חלוקת לחם הקודש ועוד. זו הייתה חוויה של פעם בחיים. ממליצה לבדוק מתי האפיפיור באיזור ולנסות את מזלכם לקחת חלק בתפילה, מדהים.

ב. מסעדות : מסעדת That's Amore מומלצת בחום, כמו כן מסעדת מקרוני ופיצה אליס. להתרחק כמו מאש ממסעדת "ארומה" הצופה לקוליסאום, מלבד נוף יפייפה המנות במחיר מופקע, קטנות, אינן טעימות והמקום נטול מזגן. יצאנו מאוד מאוכזבות ועם חור בארנק.

ג. סיור הטעימות של נתי : מה עוד ניתן להגיד על נתי שלא נאמר? נתי מומלץ בחום, מקסים, אדיב, מלא סבלנות. הטיול מאוד מלמד והאוכל טעים ובשפע רב. ממליצה לקבוע את הסיור לתחילת הטיול שכן נתי נותן המון טיפים ועושה סדר בראש. אנחנו לקחנו אותו ביום האחרון והצטערנו על כך.

ד. מזג אוויר: כעת ברומא חום אימים, התקשנו לטייל בצהריים ופעמיים חתכנו למלון בצהרי היום על מנת לנוח ולחכות שהחום הכבד ירד. נעזרנו במוניות שכן הליכה של 10 דקות הפכה מסוייטת בשרב. ממליצה להתארגן בהתאם – הרבה מים, קרם הגנה, כובעים, נעליים נוחות ורצוי מאווררות. לתכנן כך שאת השעות החמות תבלו באיזורים ממוזגים, אחרת ההנאה נפגעת משמעותית.

ה. מלון – לנו במלון 4 כוכבים באיזור הקוליסאום, בשם "מלון פורום" . ממליצה בחום, חדרים ענקיים, ממוזגים, נקיים. צוות אדיב שסייע לנו בהתמצאות. המלון אומנם לא על המדרגות הספרדיות כפי שהישראלים אוהבים, אך המלון עודנו מרכזי מאוד ובעל גישה נוחה לכל האתרים המרכזיים.

ו. קניות – זוהי תקופת הסיילים, אך בניגוד למיתוס על חלום הסיילים הגדול ברומא, החנויות מלאות סמרטוטים, המון בלאגן, אין מידות, אין סחורה ראויה. חזרנו ביידים ריקות, למרות שניסינו את מזלנו בכל הרשתות הגדולות. שאר החנויות מאוד יקרות ולא מעניינות במיוחד.

אהבת? נא לדרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן