חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מזג אוויר ברומא

כל מה שצריך לדעת על מזג האוויר לפני נסיעה לרומא

באופן כללי, הזמן הטוב ביותר לבקר ברומא הוא מאפריל עד אוקטובר, כאשר מזג האוויר חם ושטוף שמש, אם כי ההמונים יכולים להיות גדולים יותר בחודשים אלו. חודשי החורף של נובמבר עד מרץ הם בדרך כלל קרירים יותר וקלים יותר, ואולי זה לא הזמן הטוב ביותר לטוס, אם כי העיר היא עדיין מקום יפה לבקר בו עם שפע של אטרקציות מקורות ליהנות. ללא קשר לתקופת השנה, הקפידו לארוז בהתאם וליהנות מהטיול שלכם!

לפני נסיעה לרומא, חיוני להבין את האקלים ואת דפוסי מזג האוויר הכלליים שלה כדי לעזור לך לארוז כראוי ולתכנן את הפעילויות שלך. ברומא, איטליה, יש אקלים ים תיכוני עם חורפים מתונים וקיץ חמים ויבש. הנה מה שאתה צריך לדעת על מזג האוויר ברומא:

עונות:
אביב (מרץ עד מאי): מזג האוויר באביב מתון, עם טמפרטורות הנעות בין 12°C (54°F) ל-23°C (73°F). זהו זמן מצוין לבקר ברומא, מכיוון שהעיר מתחילה להתחמם, והמוני התיירים אינם כה אינטנסיביים. צפו לגשמים מדי פעם, אבל בסך הכל, האביב מציע מזג אוויר נעים.

קיץ (יוני עד אוגוסט): רומא חווה מזג אוויר חם עד חם במהלך חודשי הקיץ, עם טמפרטורות ממוצעות סביב 25 מעלות צלזיוס (77 מעלות פרנהייט) אך לפעמים מגיעות ליותר מ-30 מעלות צלזיוס (86 מעלות פרנהייט). הקיץ היא העונה היבשה ביותר וגם העמוסה ביותר מבחינה תיירותית. חיוני לשמור על לחות, ללבוש קרם הגנה ולתכנן את הטיול מוקדם בבוקר או מאוחר יותר בערב כדי להימנע מהחלק החם ביותר של היום.

סתיו (ספטמבר עד נובמבר): טמפרטורות הסתיו מתונות ונוחות, נעות בין 14°C (57°F) ל-26°C (79°F). מזג האוויר יכול להיות בלתי צפוי במהלך העונה הזו, עם שילוב של ימי שמש וגשם מזדמן. הסתיו הוא זמן מקסים לבקר ברומא, שכן המוני התיירים מתחילים להידלדל וצבעי העיר משתנים.

חורף (דצמבר עד פברואר): החורף ברומא מתון יחסית לערים אחרות באירופה, עם טמפרטורות ממוצעות סביב 8°C (46°F) עד 14°C (57°F). למרות שגשמים נפוצים יותר בעונה זו, רק לעתים רחוקות יורד שלג ברומא. החורף יכול להיות זמן טוב לבקר בו אם אתם מעדיפים פחות תיירים ומחירי מקומות לינה נמוכים יותר, אבל היו מוכנים לימים קצרים יותר ומזג אוויר קריר יותר.

מה לארוז:
ביגוד: ארוז בגדים שניתן לשכבות, שכן הטמפרטורות עשויות להשתנות במהלך היום. הביאו בגדים קלים לחודשי הקיץ, ובגדים חמים יותר, כולל סוודרים וז'קט קליל, לאביב ולסתיו. ייתכן שיהיה צורך במעיל כבד יותר במהלך החורף.

הנעלה: נעלי הליכה נוחות הן חיוניות, מכיוון שעדיף לחקור את רומא ברגל. שקול נעליים עמידות למים לחודשים הגשומים.

אביזרים נלווים: אל תשכחו משקפי שמש, קרם הגנה וכובע להגנה מהשמש, במיוחד בחודשי הקיץ. מטריה קומפקטית או מעיל גשם קל שימושי לעונת הגשמים.

מתאמי נסיעות: איטליה משתמשת בשקעים חשמליים מסוג F ו-L, אז הביאו מתאמי נסיעות מתאימים אם אתם מתכננים להטעין את המכשירים שלכם.

בדוק תמיד את תחזית מזג האוויר לפני הנסיעה שלך לרומא כדי להבטיח שאתה אורז ביגוד ואביזרים מתאימים לתנאים הנוכחיים. מזג האוויר ברומא יכול לפעמים להיות בלתי צפוי, לכן מומלץ להיות מוכנים למגוון תנאים.

תחזית לימים הקרובים ברומא

רומא מזג אוויר

מזג אוויר ברומא בחורף

במהלך חודשי החורף ברומא, שהם בדרך כלל דצמבר, ינואר ופברואר, מזג האוויר מתון יחסית לערים אחרות באירופה. טמפרטורות החורף ברומא נעות בדרך כלל בין 3°C (37°F) ל-14°C (57°F), עם ממוצע של 8°C (46°F) בינואר, החודש הקר ביותר.

גשם נפוץ יותר במהלך החורף, ולכן כדאי להתכונן למזג אוויר רטוב. שלג נדיר ברומא, אבל כשהוא קורה, זה בדרך כלל אבק קל שלא נמשך זמן רב. ימי החורף קצרים יותר, כאשר השמש שוקעת מוקדם יותר בערב.

כשמבקרים ברומא בחורף, חיוני לארוז בגדים חמים יותר, כולל סוודרים, חולצות ארוכות שרוולים, מכנסיים ומעיל או ז'קט כבדים יותר. הנעלה נוחה ועמידה למים היא גם רעיון טוב להתמודד עם תנאי רטוב. אל תשכחו להביא מטריה או מעיל גשם קל לימים גשומים.

חודשי החורף נוטים להיות פחות עמוסים בתיירים, מה שיכול לעשות את זה זמן טוב לבקר בו אם אתם מעדיפים אווירה שקטה יותר ומחירי לינה נמוכים יותר. עם זאת, היו מוכנים למזג אוויר קריר יותר ולימים קצרים יותר בעת תכנון פעילויות הטיולים שלכם.

מזג אוויר ברומא בקיץ

ברומא, חודשי הקיץ יוני, יולי ואוגוסט מאופיינים במזג אוויר חם עד חם. הטמפרטורות הממוצעות במהלך תקופה זו הן בסביבות 25 מעלות צלזיוס (77 מעלות צלזיוס), אך הן יכולות לפעמים להגיע למעל 30 מעלות צלזיוס (86 מעלות פרנהייט) או גבוה יותר במהלך גלי חום. הקיץ היא העונה היבשה ביותר ברומא, ולכן כמות הגשם קטנה בהשוואה לעונות אחרות.

במהלך הקיץ, רומא הומה תיירים, ואטרקציות פופולריות עשויות להיות צפופות למדי. כאשר מתכננים את פעילויות הסיור, כדאי להתחיל מוקדם בבוקר או לבקר מאוחר יותר בערב כדי להימנע מהחלקים החמים ביותר של היום ומההמונים הגדולים ביותר.

בעת ביקור ברומא בקיץ, הקפד לארוז בגדים קלים ונושמים, כגון מכנסיים קצרים, חולצות טריקו ושמלות. נעלי הליכה נוחות הן חיוניות, מכיוון שסביר להניח שתחקור את העיר ברגל. אל תשכחו להביא משקפי שמש, כובע וקרם הגנה להגנה מהשמש.

חיוני לשמור על לחות במהלך חודשי הקיץ החמים ברומא, אז תמיד קחו אתכם בקבוק מים במהלך הסיור. מזרקות ציבוריות רבות ברחבי העיר מספקות מים טריים ניתנים לשתייה בהם תוכלו למלא מחדש את הבקבוק שלכם.

בסך הכל, רומא בקיץ מציעה מזג אוויר יפה ושפע של הזדמנויות לחקור את ההיסטוריה העשירה של העיר, התרבות והאטרקציות החיצוניות. פשוט תתכוננו לחום וההמונים, ותכננו את הפעילויות שלכם בהתאם.

מתי מומלץ לטוס לרומא מבחינת עונות שנה ומזג אוויר?

הזמן הטוב ביותר לבקר ברומא מבחינת מזג אוויר ועונות תלוי בהעדפות שלך לגבי טמפרטורה, קהל ופעילויות. עם זאת, הזמנים הפופולריים והמומלצים ביותר לביקור ברומא הם בעונות האביב והסתיו, כאשר מזג האוויר נוח ונעים.

אביב (מרץ עד מאי): האביב הוא זמן מצוין לבקר ברומא, שכן הטמפרטורות נוחות, הנעות בין 12°C (54°F) ל-23°C (73°F). העיר מתחילה להתחמם, ופרחים פורחים, מה שמוסיף ליופי של האתרים ההיסטוריים. המוני התיירים אינם כה אינטנסיביים בעונה זו, למרות שהם מתחילים להתגבר ככל שמתקרבים לקיץ. צפו לגשמים מדי פעם, אבל בסך הכל, האביב מציע מזג אוויר מהנה לטיולים באתרים תיירותיים.

סתיו (ספטמבר עד נובמבר): הסתיו הוא עוד זמן נהדר לבקר ברומא, עם טמפרטורות מתונות שנעות בין 14°C (57°F) ל-26°C (79°F). מזג האוויר יכול להיות בלתי צפוי במהלך העונה הזו, עם שילוב של ימי שמש וגשם מזדמן. עם זאת, המוני התיירים מתחילים להידלדל, מה שהופך אותו לזמן נעים לחקור את העיר. הצבעים המשתנים של העלווה מוסיפים גם קסם ייחודי לנוף של רומא.

ביקור ברומא בעונות הכתף הללו (אביב וסתיו) מאפשר לכם ליהנות ממזג אוויר נעים, פחות קהל, ובאופן כללי מחירים נמוכים יותר עבור מקומות לינה וטיסות בהשוואה לשיא עונת הקיץ.

הקיץ (יוני עד אוגוסט) ברומא יכול להיות חם וצפוף מאוד, אבל אם לא אכפת לכם לטמפרטורות גבוהות ואתרי תיירות עמוסים, זה עדיין זמן מהנה לבקר בעיר. החורף (דצמבר עד פברואר) היא עונת השפל לתיירות, עם טמפרטורות קרירות יותר וגשמים תכופים יותר. עם זאת, אם אתם מעדיפים פחות קהל ומחירים נמוכים יותר, החורף יכול להיות אופציה טובה, כל עוד אתם מוכנים למזג האוויר הקריר יותר ולשעות היום הקצרות יותר.

רומא בקיץ

רומא לפי עונות שנה

מזג אוויר ברומא בינואר

בינואר, רומא חווה מזג אוויר חורפי מתון יחסית לערים רבות אחרות באירופה. ינואר הוא בדרך כלל החודש הקר ביותר בשנה ברומא. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 3°C (37°F) ל-12°C (54°F). העיר יכולה להיות די קרירה, במיוחד בשעות הבוקר המוקדמות והלילות.

גשם נפוץ בחודשי החורף, לכן מומלץ לארוז מטריה או מעיל גשם בביקור ברומא בינואר. שלג נדיר בעיר, אך כאשר הוא מתרחש, לרוב מדובר באבק קל שלא נמשך זמן רב.

כשנוסעים לרומא בינואר, חיוני לארוז בגדים חמים, כולל סוודרים, חולצות ארוכות שרוולים, מכנסיים ומעיל או ז'קט כבדים. הנעלה נוחה ועמידה למים מומלצת גם להתמודדות עם תנאי רטוב. הביאו מטריה או מעיל גשם קל לימים גשומים.

ינואר היא עונת השפל לתיירות ברומא, מה שאומר פחות קהל באטרקציות פופולריות ומחירים נמוכים יותר למקומות לינה. עם זאת, היו מוכנים למזג אוויר קריר יותר ולשעות אור קצרות יותר בעת תכנון פעילויות הסיור שלכם.

מזג אוויר ברומא בפברואר

ברומא, פברואר הוא עדיין חודש חורף, ומזג האוויר נשאר מתון יחסית לערים אחרות באירופה. במהלך פברואר, הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 4°C (39°F) ל-14°C (57°F), עם מקרים קרים יותר מדי פעם. למרות שהטמפרטורות מתחילות לעלות מעט בהשוואה לינואר, עדיין יכול להיות קריר למדי, במיוחד בשעות הבוקר המוקדמות והלילות.

גשם נפוץ ברומא במהלך פברואר, אז כדאי לארוז מטריה או מעיל גשם. שלג הוא נדיר, אבל כאשר הוא מתרחש, זה בדרך כלל אבק קל שלא נמשך זמן רב.

כשנוסעים לרומא בפברואר, חיוני לארוז בגדים חמים, כולל סוודרים, חולצות ארוכות שרוולים, מכנסיים ומעיל או ז'קט כבדים. הנעלה נוחה ועמידה למים מומלצת גם לתנאי הרטיבות. הביאו מטריה או מעיל גשם קל לימים גשומים.

פברואר נחשב לעונת שפל לתיירות ברומא, מה שאומר פחות קהל באטרקציות פופולריות ואפשרויות נמוכות יותר עבור מקומות לינה. עם זאת, היו מוכנים למזג אוויר קריר יותר ולשעות אור קצרות יותר בעת תכנון פעילויות הסיור שלכם. לקראת סוף פברואר, אולי תשימו לב שמזג האוויר מתחיל להשתפר, ומפנה מקום לטמפרטורות הנעימות יותר של האביב.

מזג אוויר ברומא בחודש מרץ

במרץ רומא מתחילה לעבור מחורף לאביב, ומזג האוויר מתחיל להיות מתון יותר. הטמפרטורות הממוצעות בחודש מרץ נעות בין 6°C (43°F) ל-16°C (61°F). ככל שהחודש מתקדם, הטמפרטורות נוטות לעלות, והימים מתארכים.

גשמים עדיין נפוצים ברומא במהלך חודש מרץ, למרות שהם מתחילים לרדת בהשוואה לחודשי החורף. כדאי לארוז מטריה או מעיל גשם כדי להיות מוכנים למקלחות מדי פעם.

כשנוסעים לרומא במרץ, חיוני לארוז בגדים המתאימים לתנאי מזג אוויר משתנים. הביאו שילוב של בגדים חמים, כמו סוודרים וחולצות עם שרוולים ארוכים, כמו גם שכבות קלות יותר שניתן להוסיף או להסיר לפי הצורך. מומלץ מעיל או מעיל קל עד בינוני. הנעלה נוחה ועמידה למים היא גם רעיון טוב לטיפול בתנאים רטובים.

חודש מרץ נחשב לעונת כתפיים לתיירות ברומא, מה שאומר פחות קהל באטרקציות פופולריות ומחירים נמוכים יותר למקומות לינה בהשוואה לחודשי השיא של הקיץ. מזג האוויר המתון יותר ושעות האור הארוכות יותר הופכים את זה לזמן נעים לטיולים ולסיורים בעיר.

מזג אוויר ברומא בחודש אפריל

אפריל ברומא מציין את בואו המלא של האביב, ומזג האוויר הופך נעים ומתון יותר. הטמפרטורות הממוצעות באפריל נעות בין 8°C (46°F) ל-19°C (66°F). ככל שהחודש מתקדם, הטמפרטורות ממשיכות לעלות, והימים נעשים ארוכים יותר ושמשיים יותר.

למרות שכמות הגשמים פחותה באפריל בהשוואה לחודשי החורף, עדיין יכולים להופיע ממטרים מדי פעם. כדי להיות מוכנים לתנאי מזג אוויר משתנים, כדאי לארוז מטריה או מעיל גשם קל.

כשנוסעים לרומא באפריל, חיוני לארוז בגדים המתאימים למזג אוויר משתנה. הביאו שילוב של שכבות קלות, כגון חולצות טריקו, חולצות עם שרוולים ארוכים וסוודרים קלים, שניתן להוסיף או להסיר לפי הצורך. ג'קט או מעיל קליל מומלץ לערב קריר יותר. הנעלה נוחה היא חיונית, מכיוון שסביר להניח שתחקור את העיר ברגל.

אפריל נחשבת לעונת כתפיים לתיירות ברומא, מה שאומר פחות קהל באטרקציות פופולריות ומחירים נמוכים יותר למקומות לינה בהשוואה לחודשי השיא בקיץ. מזג האוויר המתון ושעות האור הארוכות יותר הופכים את זה לתקופה נהדרת לטיולים, לחקור את העיר וליהנות מפעילויות חוצות.

מזג אוויר ברומא בחודש מאי

בחודש מאי, רומא חווה מזג אוויר אביבי יפהפה עם טמפרטורות חמות יותר וימים ארוכים יותר. הטמפרטורות הממוצעות במהלך חודש מאי נעות בסביבות 11°C (52°F) ל-24°C (75°F). ככל שהחודש מתקדם, הטמפרטורות נוטות לעלות, מה שהופך את העיר ליותר ויותר חמימה ונעימה.

בעוד שכמות הגשמים פחותה בחודש מאי בהשוואה לחודשי האביב המוקדמים יותר, עדיין יכולים להופיע ממטרים מדי פעם. מומלץ לארוז מעיל גשם קל משקל או מטריה כדי להיות מוכנים לכל גשם בלתי צפוי.

כשנוסעים לרומא בחודש מאי, חיוני לארוז בגדים המתאימים למזג אוויר קל עד חם. הביאו שילוב של חולצות עם שרוולים קצרים, חולצות עם שרוולים ארוכים, מכנסיים וחצאיות או שמלות. ייתכן שיהיה צורך בז'קט קל או סוודר לערב קריר יותר או בבוקר מוקדם. נעלי הליכה נוחות הן חיוניות, מכיוון שסביר להניח שתחקור את העיר ברגל.

מאי נחשב לחלק מעונת הכתפיים לתיירות ברומא. משמעות הדבר היא שבעוד שהקהל באטרקציות פופולריות מתחיל לגדול, הם אינם אינטנסיביים כמו בחודשי השיא של הקיץ. מזג האוויר הנעים ושעות האור הארוכות יותר הופכים את חודש מאי לזמן אידיאלי לטיולים ולחקור את האטרקציות החיצוניות הרבות של העיר.

רומא בתקופת האביב
רומא בתקופת האביב

מזג אוויר ברומא בחודש יוני

בחודש יוני, רומא חווה מזג אוויר קיץ חם עם עלייה בטמפרטורות והרבה שמש. הטמפרטורות הממוצעות במהלך יוני נעות בסביבות 16°C (61°F) ל-28°C (82°F). ככל שהחודש מתקדם, הטמפרטורות ממשיכות לעלות, והעיר מתחממת.

גשמים ביוני הם פחות תכופים מאשר בחודשי האביב, אך עדיין יכולים להופיע ממטרים מזדמנים או סופות רעמים. מומלץ לארוז מעיל גשם קל משקל או מטריה למקרה שתתקלו בגשם בלתי צפוי.

כשנוסעים לרומא ביוני, חיוני לארוז בגדים המתאימים למזג אוויר חם. הביאו בגדים קלים ונושמים כמו מכנסיים קצרים, חולצות טריקו, חצאיות ושמלות. ייתכן שיהיה צורך בז'קט קל או סוודר לערב קריר יותר או בבוקר מוקדם. נעלי הליכה נוחות הן חיוניות, מכיוון שסביר להניח שתחקור את העיר ברגל. אל תשכחו לארוז משקפי שמש, כובע וקרם הגנה להגנה מפני השמש.

יוני הוא תחילתה של שיא עונת התיירות ברומא. המשמעות היא שהקהל באטרקציות פופולריות יהיה גדול יותר, ומחירי הלינה והטיסות עשויים להיות גבוהים יותר. מזג האוויר החם ושעות האור הארוכות יותר הופכים את יוני לזמן פופולרי לטיולים וליהנות מהאטרקציות החיצוניות הרבות של רומא. רק היו מוכנים לחום ולצפיפות כשאתם מתכננים את הפעילויות שלכם.

מזג אוויר ברומא בחודש יולי

יולי הוא אחד החודשים החמים ביותר ברומא, עם טמפרטורות בטווח הקיץ. במהלך חודש זה, הטמפרטורות הממוצעות נעות בין סביבות 18°C (64°F) ל-31°C (88°F), עם פוטנציאל לטמפרטורות גבוהות עוד יותר במהלך גלי חום.

גשמים בחודש יולי הם נדירים יחסית, שכן זהו אחד החודשים היבשים ביותר ברומא. עם זאת, סופות רעמים מזדמנות עדיין יכולות להתרחש, לכן מומלץ לארוז מעיל גשם קל משקל או מטריה לכל מקרה.

כשנוסעים לרומא ביולי, חיוני לארוז בגדים המתאימים למזג אוויר חם. הביאו בגדים קלים ונושמים, כגון מכנסיים קצרים, חולצות טריקו, חצאיות ושמלות. ייתכן שיהיה צורך בז'קט קל או סוודר לערב קריר יותר, אבל בסך הכל, תרצו להתלבש בשביל החום. נעלי הליכה נוחות הן חיוניות, מכיוון שסביר להניח שתחקור את העיר ברגל. אל תשכחו לארוז משקפי שמש, כובע וקרם הגנה להגנה מפני השמש.

יולי הוא חלק משיא עונת התיירות ברומא, מה שאומר שהקהל באטרקציות פופולריות יהיה גדול, ומחירי הלינה והטיסות עשויים להיות גבוהים יותר. מזג האוויר החם ושעות האור הארוכות הופכים את יולי לזמן פופולרי לטיולים וליהנות מהאטרקציות החיצוניות הרבות של רומא. רק היו מוכנים לחום ולצפיפות כשאתם מתכננים את הפעילויות שלכם. הקפידו לשמור על לחות ולעשות הפסקות בצל בעת הצורך.

מזג אוויר ברומא בחודש אוגוסט

אוגוסט הוא עוד חודש חם ברומא, עם טמפרטורות דומות לאלו של יולי. במהלך חודש אוגוסט, הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 18°C (64°F) ל-31°C (88°F). זה לא נדיר שהטמפרטורות מזנקות עוד יותר במהלך גלי חום, מה שגורם לעיר להרגיש די חמה ולחה.

כמות המשקעים באוגוסט היא מינימלית, מכיוון שזהו אחד החודשים היבשים ביותר ברומא. עם זאת, סופות רעמים מזדמנות עדיין יכולות להתרחש, לכן מומלץ לארוז מעיל גשם קל משקל או מטריה לכל מקרה.

כשנוסעים לרומא באוגוסט, חיוני לארוז בגדים המתאימים למזג אוויר חם. הביאו בגדים קלים ונושמים, כגון מכנסיים קצרים, חולצות טריקו, חצאיות ושמלות. ייתכן שיהיה צורך בז'קט קל או סוודר לערב קריר יותר, אבל בסך הכל, תרצו להתלבש בשביל החום. נעלי הליכה נוחות הן חיוניות, מכיוון שסביר להניח שתחקור את העיר ברגל. אל תשכחו לארוז משקפי שמש, כובע וקרם הגנה להגנה מפני השמש.

אוגוסט הוא חלק משיא עונת התיירות ברומא, מה שאומר שהקהל באטרקציות פופולריות יהיה גדול, ומחירי הלינה והטיסות עשויים להיות גבוהים יותר. מזג האוויר החם ושעות האור הארוכות הופכים את אוגוסט לזמן פופולרי לטיולים וליהנות מהאטרקציות החיצוניות הרבות של רומא. רק היו מוכנים לחום ולצפיפות כשאתם מתכננים את הפעילויות שלכם. הקפידו לשמור על לחות ולעשות הפסקות בצל בעת הצורך.

בנוסף, שימו לב שמקומיים רבים יוצאים לחופשות במהלך אוגוסט, במיוחד בסביבות פראגוסטו (15 באוגוסט), שהוא חג לאומי. משמעות הדבר היא שחלק מהחנויות, המסעדות והעסקים עשויים להיות סגורים או שהשעות מופחתות במהלך תקופה זו.

מזג אוויר ברומא בחודש ספטמבר

בספטמבר, רומא מתחילה לעבור מחודשי הקיץ החמים לטמפרטורות המתונות יותר של הסתיו. הטמפרטורות הממוצעות במהלך ספטמבר נעות בין 15°C (59°F) ל-27°C (81°F). ככל שהחודש מתקדם, הטמפרטורות מתחילות לרדת, ומזג האוויר נעשה נוח יותר.

הגשמים בחודש ספטמבר גדלים בהשוואה לחודשי הקיץ, אך הם עדיין נדירים יחסית. מדי פעם עלולים להתרחש ממטרים או סופות רעמים, לכן מומלץ לארוז מעיל גשם קל משקל או מטריה כדי להיות מוכנים לכל גשם בלתי צפוי.

כשנוסעים לרומא בספטמבר, חיוני לארוז בגדים המתאימים למזג אוויר קל עד חם. הביאו שילוב של חולצות עם שרוולים קצרים, חולצות עם שרוולים ארוכים, מכנסיים וחצאיות או שמלות. ייתכן שיהיה צורך בז'קט קל או סוודר לערב קריר יותר או בבוקר מוקדם. נעלי הליכה נוחות הן חיוניות, מכיוון שסביר להניח שתחקור את העיר ברגל.

ספטמבר נחשב לחלק מעונת הכתפיים לתיירות ברומא. המשמעות היא שבעוד שהקהל באטרקציות פופולריות מתחיל לרדת, הם עדיין יכולים להיות גדולים יחסית. מזג האוויר הנעים ושעות האור הארוכות יותר הופכים את ספטמבר לזמן מצוין לטיולים ולסיורים באטרקציות החיצוניות הרבות של העיר.

רומא בחורף
רומא בחורף

מזג אוויר ברומא בחודש אוקטובר

באוקטובר, רומא חווה מזג אוויר סתווי מתון עם טמפרטורות מתקררות וסיכויים מוגברים לגשם בהשוואה לחודשי הקיץ. הטמפרטורות הממוצעות במהלך אוקטובר נעות בין 11°C (52°F) ל-22°C (72°F). ככל שהחודש מתקדם, הטמפרטורות ממשיכות לרדת, ומזג האוויר נעשה קריר יותר.

גשם באוקטובר הוא תכוף יותר מאשר בספטמבר, עם אפשרות של גשמים מזדמנים וסופות רעמים. מומלץ לארוז מעיל גשם קל משקל או מטריה כדי להיות מוכנים לכל גשם בלתי צפוי.

כשנוסעים לרומא באוקטובר, חיוני לארוז בגדים המתאימים למזג אוויר קל עד קריר. הביאו שילוב של חולצות עם שרוולים קצרים, חולצות עם שרוולים ארוכים, מכנסיים וחצאיות או שמלות. ייתכן שיהיה צורך בז'קט או סוודר במשקל קל עד בינוני לערב קריר יותר או בבוקר מוקדם. נעלי הליכה נוחות הן חיוניות, מכיוון שסביר להניח שתחקור את העיר ברגל.

אוקטובר נחשב לחלק מעונת הכתפיים לתיירות ברומא. המשמעות היא שהקהל באטרקציות פופולריות בדרך כלל קטן יותר מאשר בחודשי השיא של הקיץ, ומחירי הלינה והטיסות עשויים להיות נמוכים יותר. מזג האוויר המתון יותר ושעות היום הקצרות יותר הופכים את אוקטובר לזמן טוב לטיולים ולסיורים בעיר, במיוחד אם אתם מעדיפים טמפרטורות קרירות יותר ופחות קהל.

מזג אוויר ברומא בחודש נובמבר

בנובמבר, רומא חווה מזג אוויר סתווי קריר יותר, עם הטמפרטורות ממשיכות לרדת וסיכוי מוגבר לגשם. הטמפרטורות הממוצעות במהלך חודש נובמבר נעות בין 7°C (45°F) ל-17°C (63°F). ככל שהחודש מתקדם, הטמפרטורות ממשיכות לרדת, ומזג האוויר נעשה קריר ובלתי צפוי יותר.

גשם בנובמבר הוא תכוף יותר מאשר באוקטובר, עם אפשרות של גשמים מזדמנים וסופות רעמים. כדאי לארוז מעיל גשם או מטריה כדי להיות מוכנים לכל גשם לא צפוי.

כשנוסעים לרומא בנובמבר, חיוני לארוז בגדים המתאימים למזג אוויר קריר ועלול להיות רטוב. הביאו שילוב של חולצות עם שרוולים ארוכים, מכנסיים וחצאיות או שמלות. ייתכן שיהיה צורך בז'קט או מעיל במשקל בינוני לערב קריר יותר או בבוקר מוקדם, וצעיף או פריטי שכבות אחרים יכולים להיות מועילים לתוספת חום. נעלי הליכה נוחות ועמידות למים הן חיוניות, מכיוון שסביר להניח שתחקור את העיר ברגל ועלולים להיתקל בתנאי רטוב.

נובמבר נחשב לחלק מעונת השפל לתיירות ברומא. המשמעות היא שהקהל באטרקציות פופולריות בדרך כלל קטן יותר מאשר בחודשי השיא של הקיץ, ומחירי הלינה והטיסות עשויים להיות נמוכים יותר. מזג האוויר הקריר יותר ושעות היום הקצרות יותר הופכים את חודש נובמבר לזמן שקט יותר לטיולים ולסיורים בעיר, במיוחד אם אתם מעדיפים פחות קהל ולא אכפת לכם מהאפשרות של גשם.

מזג אוויר ברומא בחודש דצמבר

בחודש דצמבר, רומא חווה מזג אוויר חורפי קריר עד קר, כשהטמפרטורות ממשיכות לרדת וסיכוי מוגבר לגשם ושלג מדי פעם. הטמפרטורות הממוצעות במהלך חודש דצמבר נעות בין 4°C (39°F) ל-13°C (55°F).
גשם בדצמבר הוא תכוף יותר מאשר בנובמבר, עם אפשרות של גשמים מדי פעם, סופות רעמים או אפילו שלג. כדאי לארוז מעיל גשם או מטריה, בגדים חמים ונעליים יציבות כדי להיות מוכנים לכל תנאי מזג אוויר בלתי צפויים.

כאשר נוסעים לרומא בדצמבר, חיוני לארוז בגדים המתאימים למזג אוויר קר ועלול להיות רטוב. הביאו שילוב של סוודרים חמים, חולצות עם שרוולים ארוכים, מכנסיים וחצאיות או שמלות. מעיל כבד, צעיף וכפפות נחוצים לטמפרטורות הקרות, במיוחד בערבים. נעלי הליכה עמידות למים ונוחות הן חיוניות, מכיוון שסביר להניח שתחקור את העיר ברגל ועלולים להיתקל בתנאים רטובים או חלקלקים.

דצמבר נחשב לחלק מעונת השפל לתיירות ברומא. המשמעות היא שהקהל באטרקציות פופולריות בדרך כלל קטן יותר מאשר בחודשי השיא של הקיץ, ומחירי הלינה והטיסות עשויים להיות נמוכים יותר. מזג האוויר הקריר יותר ושעות האור הקצרות יותר הופכים את דצמבר לזמן שקט יותר לטיולים ולסיורים בעיר, במיוחד אם אתם נהנים מאווירת החג החגיגית ולא אכפת לכם מטמפרטורות קרות יותר.

שאלות נפוצות על מזג האוויר ברומא

כן, ייתכן שיהיה שלג ברומא, איטליה. למרות שהעיר ממוקמת באזור אקלים ים תיכוני, שבדרך כלל יש בו חורפים מתונים ורטובים וקיץ חם ויבש, היא עדיין יכולה לקבל מדי פעם שלג. שלג נפוץ יותר בגבהים הגבוהים המקיפים את רומא, כמו הרי האפנינים. עם זאת, שלג כבד בעיר נדיר יחסית, ומתרחש בדרך כלל פעם או פעמיים בעשור.

יש שפע של אטרקציות ופעילויות מקורה ליהנות ברומא במהלך חודשי החורף. כמה אפשרויות מקורה פופולריות כוללות:

 1. מוזיאונים: רומא היא ביתם של מוזיאונים רבים המפורסמים בעולם, כמו מוזיאוני הוותיקן, גלריית בורגזה והמוזיאונים הקפיטוליניים. אלו הם מקומות נהדרים לחקור ולהתפעל מיצירות אמנות, פסלים וחפצים היסטוריים.
 2. כנסיות: רומא ידועה בכנסיות ובזיליקות המדהימות שלה, שרבות מהן הן יצירות מופת ארכיטקטוניות בפני עצמן. כמה מהכנסיות המפורסמות ביותר לביקור כוללות את בזיליקת פטרוס הקדוש, בזיליקת סנטה מריה מג'ורה וכנסיית סנט איגנטיוס מלויולה.
 3. קניות: רומא היא מקום נהדר לעשות בו קניות, עם הרבה מרכזי קניות מקורים ושווקים שאפשר לחקור. ויה דל קורסו המפורסם הוא רחוב קניות פופולרי עם מגוון חנויות יוקרתיות וידידותיות לתקציב.
 4. אוכל ושתייה: רומא מפורסמת במטבח שלה, ויש הרבה מסעדות מקורה, בתי קפה וברים שבהם תוכלו ליהנות מארוחה חמה או ממשקה חם. נסה כמה מנות רומיות מסורתיות, כגון פסטה אלה קרבונרה או סלטמבוקה אלה רומנה.
 5. מכוני ספא ומרכזי בריאות: ברומא יש מכוני ספא ומרכזי בריאות רבים, בהם תוכלו להירגע ולהירגע. פנקו את עצמכם בעיסוי או טבילה באמבטיה חמה כדי להתחמם ביום חורף קר.

בסך הכל, רומא היא עיר נהדרת לביקור בחורף, עם שפע של אטרקציות פנימיות לחקור, אוכל טעים ליהנות ממנו ומקומות חמים לברוח מהקור.

רומא היא עיר יפה לביקור בקיץ, עם אטרקציות חוצות רבות שאפשר ליהנות ממנה ואקלים חם ושטוף שמש. הנה כמה המלצות לדברים שכדאי לעשות ברומא במהלך חודשי הקיץ:

 1. חקור את ההריסות העתיקות: רומא היא ביתם של חורבות עתיקות רבות, כולל הקולוסיאום, הפורום הרומי והפנתיאון. אלו הן אטרקציות חובה לכל מי שמבקר בעיר, והכי טוב לחוות אותן בחודשי הקיץ החמים.
 2. בקר במוזיאוני הוותיקן ובזיליקת פטרוס הקדוש: המוזיאונים והבזיליקה המפורסמים בעולם הם ביקור חובה לכל מי שמתעניין באמנות, היסטוריה ודת. צא לסיור מודרך כדי ללמוד עוד על האוספים וההיסטוריה של הוותיקן.
 3. הליכה לאורך נהר הטיבר: נהר הטיבר מתפתל בלב רומא, והוא מקום נהדר לטייל בו ביום קיץ חם. עצרו באחד מבתי הקפה או המסעדות הרבים לצד הנהר כדי ליהנות מארוחה או ממשקה.
 4. בקרו בפיאצות הרומיות: רומא מפורסמת בזכות הפיאצות היפות שלה, או הכיכרות שלה, ויש הרבה מה לחקור בעיר. פיאצה נאבונה, פיאצה די ספניה וקמפו דה פיורי הם רק כמה מהפופולריים שבהם.
 5. תיהנו ממטבח ג'לאטו ומטבח איטלקי: רומא היא מקום נהדר ליהנות בו ממטבח איטלקי אותנטי, ויש הרבה בתי קפה ומסעדות בחוץ שבהם תוכלו ליהנות מארוחה או מחטיף. הקפידו לנסות קצת ג'לאטו, קינוח איטלקי קלאסי העשוי מגלידה בטעמים.
 6. השתתף בפסטיבל קיץ: רומא היא ביתם של פסטיבלי קיץ רבים, כולל מוזיקה, אוכל ואירועי תרבות. בדוק את לוח האירועים המקומי כדי לראות מה קורה במהלך הביקור שלך.

אלו הם רק חלק מהדברים הרבים לעשות ברומא במהלך הקיץ. בין אם אתם מתעניינים בהיסטוריה, אומנות, אוכל, או סתם לספוג את השמש האיטלקית החמימה, יש משהו לכולם בעיר היפה הזו.

מזג האוויר ברומא במהלך חג המולד יכול להשתנות, אבל הוא בדרך כלל קר ולח. בעוד שלג נדיר יחסית בעיר, אין זה נדיר שיש גשם וטמפרטורות קרירות בתקופה זו של השנה. טמפרטורות היום בדצמבר וינואר יכולות לנוע בין אמצע שנות ה-40 ל-50 מעלות פרנהייט נמוכות (בסביבות 10-15 מעלות צלזיוס), בעוד שהטמפרטורות בלילה יכולות לרדת ל-30 מעלות פרנהייט (בסביבות 0-5 מעלות צלזיוס).

עם זאת, למרות מזג האוויר הקריר והלח, רומא היא עיר יפה לביקור במהלך עונת חג המולד, עם הרבה אורות וקישוטים חגיגיים, ומספר אירועי חג ושווקים. אז גם אם מזג האוויר אינו מושלם, עדיין יש הרבה מה לראות ולעשות בעיר בתקופה זו של השנה.

5/5 - (9 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן

Booking.com