חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יום חג הרפובליקה האיטלקי ברומא

יום הרפובליקה, המכונה באיטלקית Festa della Repubblica, הוא חג לאומי באיטליה הנחגג ב-2 ביוני בכל שנה. הוא מנציח את היום בשנת 1946 שבו הצביעו האיטלקים במשאל עם לביטול המלוכה והקמת רפובליקה. רומא, כעיר הבירה, מארחת את החגיגה המרכזית הכוללת מצעד צבאי מפואר, קונצרטים וזיקוקים. מוזיאונים ואטרקציות רבים מציעים גם כניסה חינם ביום זה.  

בתי ספר ומשרדים ציבוריים סגורים, ואיטלקים רבים מנצלים את היום לבילוי עם בני משפחה וחברים. הנשיא גם מניח זר על קבר החייל האלמוני במזבח המולדת ברומא, בטקס בהשתתפות מנהיגים פוליטיים איטלקיים ודיפלומטים זרים.

המון אתרים פתוחים בחינם כמו הקולוסיאום וטירת סנטאנגלו

החל מהשעה 10:00 בבוקר בפיאצה ונציה המרכזית עד הקוליסאום יש מצעד ענקי וצבעוני כולל מטס צבעוני בשמיים.

מומלץ להיות שם כבר בדרך כלל כבר בסביבות 8 וחצי בבוקר – 9 וחצי (להקדים כדי לתפוס מקום טוב) לרגל 75 שנה להכרזת הרפובליקה, מטס חגיגי טריקולורי יעוף מעל רומא הבירה מהקרקע בגובה של 2000 מטר .
טקס חגיגי בקבר החייל האלמוני שבאנדרטה הלאומית בפיאצה ונציה – מהמם!!

Festa della Repubblica, או יום הרפובליקה, הוא חג לאומי חשוב באיטליה הנחגג ב-2 ביוני בכל שנה. הוא מנציח את הולדת הרפובליקה האיטלקית ואת משאל העם שנערך ב-1946, שבו הצביע העם האיטלקי בעד ביטול המלוכה והקמת רפובליקה.

בפסטה דלה רפובליקה מתקיימים אירועים וטקסים שונים ברחבי איטליה כדי לחגוג ולכבד את צורת הממשל הרפובליקנית של המדינה. להלן כמה אירועים ומסורות נפוצות הקשורות לחגיגה:

  • מצעד צבאי: גולת הכותרת העיקרית של Festa della Repubblica היא המצעד הצבאי שמתקיים ברומא. המצעד מציג את הכוחות המזוינים האיטלקיים, כולל הצבא, הצי, חיל האוויר וקרבינירי. זה מתחיל בדרך כלל ב-Altare della Patria וממשיך לאורך Via dei Fori Imperiali, עם אנשי צבא, כלי רכב וכלי טיס מוצגים.
  • הנחת זרים: ברומא מתקיים טקס הנחת זרים בקבר החייל האלמוני, שנמצא מתחת לאנדרטה של אלטרה דלה פטריה. נשיא איטליה, יחד עם בכירים אחרים, מניח זר לכבוד החיילים הנופלים שהקריבו את חייהם למען האומה.
  • נאום נשיאותי: נשיא איטליה נושא נאום על Festa della Repubblica. הכתובת משקפת לעתים קרובות את חשיבות הערכים הרפובליקניים, ההתקדמות שעשתה המדינה והאתגרים העומדים לפנינו.
  • אירועי תרבות: ברחבי איטליה מאורגנים אירועי תרבות שונים ביום הרפובליקה. אירועים אלה יכולים לכלול תערוכות אמנות, קונצרטים מוזיקליים, מופעי תיאטרון וריקודי עם מסורתיים. מוזיאונים ואתרים היסטוריים עשויים גם להציע כניסה חינם או הנחה למבקרים.
  • זיקוקים: בערב, מופעי זיקוקים מאורגנים במספר ערים ברחבי איטליה לציון החגיגה. תצוגות צבעוניות אלו מאירות את השמיים ויוצרות אווירה חגיגית.
  • הנפת דגל: הדגל האיטלקי, המכונה "טריקולור", מוצג באופן בולט במהלך Festa della Repubblica. עיירות וערים רבות מארגנות טקסי הנפת דגל, ואזרחים לובשים לרוב בגדים בצבעי דגל איטליה – ירוק, לבן ואדום.

חשוב לציין שהאירועים והחגיגות הספציפיים יכולים להשתנות משנה לשנה, ולאזורים שונים באיטליה עשויות להיות מסורות מקומיות משלהם לציון Festa della Repubblica.

יום העצמאות של איטליה

יום העצמאות של איטליה, המכונה גם פסטה דלה רפובליקה (Festa della Repubblica), הוא חג העצמאות הלאומי החשוב ביותר באיטליה. התאריך שבו מציינים את החג הוא ה-2 ביוני, והוא מציין את היום בו נכרזה הרפובליקה האיטלקית והתקיים ההצבעה בשנת 1946 שבה האיטלקים הפסיקו להיות מונרכים והקימו מדינה רפובליקנית.

יום שחרור איטליה

יום שחרור איטליה הוא יום המציין את השחרור של איטליה משלטון הפאשיסטים והסיום של מלחמת העולם השנייה באירופה. התאריך שבו מציינים את יום השחרור הוא ה-25 באפריל (הוא לא קשור ליום הרפובליקה).

5/5 - (1 vote)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן