חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בית הזהב / ארמון הזהב סיפור ההיסטוריה!

ארמון הזהב ברומא נבנה על ידי הקיסר נירון והיה ידוע בשם Domus Aurea. הוא נקרא גם בית הזהב, כי הוא היה מכוסה זהב. הוא ממוקם על גבעת פאלטין וכיסה שטח עצום של אדמה. הוא נקרא במקור Domus Aurea, שפירושו בית הזהב. ארמון זה נועד להיות אנדרטה שלו ושלטונו. הוא האמין כי השם Domus Aurea (בית הזהב) מגיע מהכינוי של נירון "Aureolus", כלומר "זהוב" או "מוזהב".

הארמון נחפר, אך לא כולו נחשף. החפירה עדיין נמשכת ועם הזמן יתגלה לנו עוד מהארמון.

הארמון היה מפואר מאוד והוא השתרע על שטח של 8 דונם. לארמון היה גן מרכזי, ששימש מעין אמפיתיאטרון לקיסר ולאורחיו ליהנות מהופעות.

ארמון הזהב נבנה לאחר השריפה הגדולה של רומא בשנת 64 לספירה, שהרסה חלקים נרחבים מהעיר. מאמינים שנירו ניצל את ההזדמנות הזו כדי לבנות ארמון משלו על גבי ההריסות הללו.

נירון, שהתעניין מאוד באדריכלות ובאמנות, רצה ליצור לעצמו בית מגורים מפואר. בארמון היו חדרים רבים המעוטרים בזהב וציורים אקסטרווגנטיים של סצנות מיתולוגיות. הייתה בו גם בריכת מים גדולה ששימשה לקרבות ימיים בין ספינות מיניאטוריות עשויות שנהב, כסף וזהב.

ארמון הזהב ממוקם כעת על גבעת אסקילין ליד הקולוסיאום ברומא. הוא סגור כעת לציבור, אך עדיין ניתן לראות אותו מחוץ לבניין או מבניינים סמוכים כגון כנסיית סנטה מריה מג'ורה או פאלאצו מאסימו אל תרמה די דיוקלזיאנו

Domus Aurea

סיור של שעתיים בארמון הזהב - מה צריך לדעת?

נצלו הזדמנות ייחודית לחקור את אחד האתרים העתיקים היוקרתיים ביותר ברומא במהלך ביקור מודרך מיוחד בבית הזהב המפואר של נירון. חווה את הארכיטקטורה המפוארת של הארמון העצום של הקיסר הידוע לשמצה, שהיה סמל חי לאגו העצום שלו.

לאחר שריפה החריבה את בירת האימפריה הרומית בשנת 64 לספירה, הקיסר הורה לאדריכלים שלו לעצב משכן עצום מעל השרידים הבוערים של העיר ההרוסה.

מה שהם הגיעו אליו היה מעורר יראת כבוד, עם דגשים שכמעט ולא אמינים, כולל חדר אוכל מסתובב פתוח לשמי הלילה זרועי הכוכבים ואגם מלאכותי ענק.

בשנת 68 לספירה, דרכיו המרושעות של הקיסר הדביקו אותו והוא נאלץ להתאבד. פנקס המסיבות העצום של נירון הוחלף על ידי ממשיכי דרכו בניסיון למחוק את זכרו של העריץ הנתעב כמעט לפני שהצבע התייבש.

גם האגם המלאכותי שלו התמלא, במקומו הוקם האמפיתיאטרון הפלבי רק כמה שנים לאחר מכן. ה-Domus Aurea המופלא, עם הרצף הנפלא שלו של חדרים מרווחים וקמרונות נישאים המעוטרים בציורי קיר מדהימים, שכב קבור ונשכח במשך מאות שנים מתחת לאדמה.

לאחר שיקום ארוך ומוקפד, החדרים ששרדו של בית הזהב של נירון נפתחים שוב למבקרים.

כשאתה עושה את הירידה המרגשת שלך אל שרידי החפירה המפחידים של בית הזהב של נירו היום, אתה תיסע אחורה בזמן אל תקופת הזוהר האקסטרווגנטית של האימפריה הרומית. למד הכל על החיים והזמנים המרתקים של נירו בחברת מדריך.

סיור של שעה בבית הזהב - מה צריך לדעת?

הצטרפו למדריך מומחה וגלו את ה-Domus Aurea, או בית הזהב, שעוצב אך ורק להנאה על ידי הקיסר נירון / נירו. שמע על ההיסטוריה של האתר ועל עושרו הקודם בסיור רגלי.

פגשו את המדריך שלכם בנקודת המפגש והחליפו את השובר בכרטיסי הכניסה שלכם.

לאחר מכן, היכנסו ל-Domus Aurea וגלו את מה שבוודאי היה אחד הבניינים האסתטיים ביותר שנוצרו אי פעם, ביתם של מותרות כמו פסיפסים, ריהוט שיש ואפילו חדר אוכל מסתובב.

תוך כדי הליכה עם המדריך הרשמי שלך, למד על הפזרנות של נירון ובית הזהב, שכלל פסל ענק בגובה 120 רגל של נירון בפרוזדור.

התפעלו מסיפורי היוקרה בבית שבו הכל היה מצופה זהב ומעוטר באבני חן, קונכיות ושנהב.

גלו על האגם באתר, השדות, הכרמים, שדות המרעה והיער המלאים בכל מיני חיות בר ובית.

בסוף הסיור שלכם תבינו מדוע נירו היה כל כך מרוצה מהבית, והכריז: "סוף סוף אני מתחיל לגור בבית ראוי לגבר".

המלצות של מטיילים ישראלים

המקום, בו היה ארמון נרון, מדהים והסיור באנגלית בו מאלף ויפה. כדאי לקנות כרטיסים באינטרנט. חייבים לבוא בלבוש חם, בפנים במהלך הסיור קר מאד, לפחות כשאנחנו היינו. במהלך הסיור יש הדמיה מדהימה של הארמון.
בקיצור מומלץ מאד ולא יקר.

סיור מודרך יפה, מאורגן היטב, מדריך מוכן היטב, ללא זמן המתנה בכניסה. להגיע בזמן כי הסיור המודרך מתחיל בזמן! זה באמת שווה את זה.

אהבת? נא לדרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן

Booking.com