חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

7 טיפים על רומא בתקופת הקורונה לטובת שומרי כשרות

מעדכנת אחרי שחזרתי מרומא לטובת הטסים, בדגש על כמה נקודות לטובת שומרי הכשרות (מאת אביבית בקבוצת הפייסבוק שלנו למטיילים הישראלים ברומא):
  1. נתב"ג *מאוד* עמוס. ברמה שהגענו מעל 4 שעות לפני הטיסה ובדיוק הספקנו לגייט בלי יותר מדי זמן לשהות בדיוטי או להירגע בין לבין. אני ממליצה להגיע מוקדם, לא להתפשר ולהיות כל הזמן עם מסיכה כי בעומס האנשים הזה לא מקפידים על שמירת מרחק, אז תשימו לב.
  2. אנחנו דאגנו להדפיס את כל הטפסים לפני ואז כשהגענו לדלפקים סוף סוף גילינו שצריך למלא חוץ מהPLF גם הצהרת בריאות באתר משרד הבריאות. לא ידענו את זה, מה שגרם לנו לעוד עיכוב של 20 דק', כי הם לא ממתינים שתמלא אונליין- אלא מקדמים את הבא בתור. לכן, תקפידו לשם לב שיש לכם את כל הדרוש.
  3. לקחנו מלון מאוד מרכזי. היתרון שהכל במרחק הליכה משם. זה גם החיסרון למי שכמוני בנה על חופשה ברגוע. לפחות יצא לי מזה קילו פחות במשקל העצמי 🙂
  4. המלצה שלי לטובת שומרי הכשרות שבונים על לקנות אוכל כשר – קחו מלון ממש בגטו או בסמוך לו. אנחנו לקחנו מלון קרוב לגטו וביום הטיסה התקשרו אלינו לעדכן שהמזגן התקלקל והם יכולים להעביר אותנו למלון במרחק דקה מהפנתאון או לזכות אותנו. לקחנו את המלון המרכזי (מאוד), באמת כיף חיים להיות 4 דק' מפיאצה נבונה, אבל זה בהכרח יצר אצלנו הרבה הליכות לגטו כי היינו בהרכב של זוג ופחות התחשק לנו לסחוב חצי תיק אוכל הפעם. היופי בגטו היהודי שיש מבחר מסעדות כשרות וכמעט כולן נמצאות על אותו רחוב. כך שכל פעם אפשר לבחור לאכול במקום אחר וזה חלק מהכיף וההתנסות. אציין לטובה את "bar toto" שסגר לנו פינה של ארוחות בוקר עם קפה מאפה, או קפה וכריך קטן בעלויות סבירות ביחס לשאר המקומות. הרבה פעמים קנינו ממנו כריכים לצהריים ובכך החזקנו עד לארוחה גדולה יותר בערב. לרשימת המלונות הכשרים ברומא לחצו כאן
  5. שימו לב שברוב המסעדות ברומא גובים דמי עריכת שולחן שזה 10% מסך החשבון וגם 2 אירו על מים. אפילו מים שהם מילאו לכם בקנקן. כמעט ואין דבר כזה מים חינם. הכי איכזב אותנו בקטע הזה מסעדה בשרית אחת שיצא לנו 6 אירו על הקטנות האלו של מים ועריכת שולחן. באותו מקום הם גובים באוטומט 4 אירו דמי עריכת שולחן, לא משנה מה עלות ההזמנה.
  6. מכיוון שאנחנו דתיים, לא נכנסנו לותיקן או לבזיליקות/ כנסיות. מי שבכל זאת רוצה לחוות קצת אמנות וארכיטקטורה אחרת מעבר לכך- ההמלצה שלנו זה לזרום על סנט אנג'לו (שימש כמגורי קיסר ומגורי האפיפיור), גלריה בורגזה היפה, בית הכנסת ברובע, פאלאצו למינהם (יש פאלאצו קולונה ופלאצו פמפילי שפתוחים רק בסופי שבוע שישי-ראשון שנראים מהמם בתמונות. לנו לא היה רלוונטי מבחינת זמנים), מביקור קודם זכור לי לטובה גם סיור מאוד אינפורמטיבי בוילה מדיצ'י.
  7. בדיקת PCR לחזור עשינו במעבדה מאוד מרכזית. החסרון שהם לא מתקשרים באנגלית והיה קשה לדבר איתם והמחיר שהוא 61.5 אירו לבדיקה בתורגמת לאנגלית. היתרון- המיקום. מאוד נח.
בגדול, ברומא מאוד מקפידים על מסיכות, חלק גדול מסתובבים איתם בחוץ למרות שאין חובה בחוץ. לפחות 30% מהאוכלוסייה מקפידים על המסיכות היותר מאסיביות של NK95.
ביחס לטיול קודם שלי לפני מעל 10 שנים יש הרבה פחות תיירים שזה נח מבחינת תורים אבל קמפו דה פיורי לא היו כמעט דוכנים. מאוד מאכזב. ופיאצה נבונה שברגיל יש מלא דוכנים של "אמנים" פתאום יותר ריקה, דווקא זה היה נחמד. היו ספסלים פנויים לישיבה.
לסיכום, היתה חוויה מעולה.
5/5 - (1 vote)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן

Booking.com