חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 דברים שלא ידעתם על רומא בוודאות!

5 דברים שלא ידעתם על רומא בוודאות! כיבוי אש, בתי קולנוע, טירת סיינטאנג'לו, בית קפה עתיק, פארק גני בורגזה! קריאה מהנה! מאת עירית קטונר!

  1. ברומא נמצאים צריפי כיבוי האש היפים ביותר בעולם הצריפים נבנו בין השנים 1925-1928 על פרויקט של האדריכל וינצ'נצו פאסולו ונחנך ב- 28 באוקטובר 1929, לרגל יום השנה השביעי לצעדה ברומא, ו נקרא על שם סגן הבריגדיר אלברטו דה ג'ייקוביס, נהרג ב -10 בספטמבר 1943 במהלך הכיבוש הגרמני ברומא. מפקדת חיל הכבאות הראשון "רומא" נקראת על שם מפקד גזרת – Ostiense – אלברטו דה ג'ייקוביס. בבניין שוכן מוזיאון כיבוי האש ההיסטורי "Roma Città del Fuoco" שנחנך ב- 18 באפריל 2002. המוזיאון מציג תצלומים ומסמכים המתארים את התפתחות מאמצי הסיוע ברומא ואת השריפות שפגעו בעיר מהשריפה הגדולה. ברומא בשנת 64 לאלה שהתפרצו במהלך ההפצצה בשנת 1943. הצריפים ממוקמים בפינת דרך מורמורטה ודרך לואיג'י גלוואני( ממש מול העלייה למנזר אבירי מלטה והחור המפורסם שבמנעול) וצורתם חצי מעגל, והחזית שברחוב VIA MARMORATA תפוסה על ידי שבע דלתות עם קשתות שטוחות, מופרדות על ידי הרבה רצועות פילסטר. גזית כפרית עם כותרות מעוטרות בקסדות כבאי. הכניסה היא בכתובת VIA MARMORATA מספר 15 ונשלטת על ידי מגדל מרובע עם beccatelli . מדובר באלמנטים אדריכלייםי : זה יכול להיות עשוי מעץ, אבן, טיח, מתכת או מדיה אחרת. אלו הם מרכיבים במערכות המשמשות להרכבת מערכות חיפוי חזית מודרניות על גבי מבנים עכשוויים, כמו גם לוחות פנים. במאות הארבע עשרה והחמש עשרה היו הקירות, הטירות והמגדלים המוקפים חומות לעיתים קרובות בולטות , הנתמכים על ידי ליבות, כדי שהמגינים יוכלו להפיל את הכדורים על הנצרים שערערו את היסודות.
  2. נוסטלגיה רומאית אבל לא רק…בתי הקולנוע והזירות של אולמות הקהילה של שנות החמישים ההצלחה הכל כך גדולה שבמשך כמה שנים הקולנוע התפשט לו אט אט ברחבי איטליה בזכות אולמות קהילה קטנים הנקראים Pitocchietti. עד היום ניתן לראות מתחמי הקרנת סרטי קולנוע בשכונות ובפרברים שהוקצו לתושבים , דבר שטורם לגיבוש קהילתי. זה בעיקר בקיץ מאובטח על ידי העירייה והמשטרה.
  3. קסטל סנט'אנג'לו נבנה בשנת 123 ד. ג 'כאנדרטה קבורה של הקיסר אדריאנוס ומשפחתו, במשך מאות שנים היא הושפעה מסדרה בלתי פוסקת של התפתחויות ושינויים. ממאחז מבוצר וכלא נורא הוא הפך אז למעון רנסנס מפואר שראה את מיכלאנג'לו פעיל בין כתליו. כיום המבנה שוכן במוזיאון הלאומי והוא ממוקם בלב רומא, באזור לאציו,
  4. קפה Aragno, שנפתח בשנת 1886 על ידי Giuseppe Aragno, מטורינו, זכה מיד להצלחה רבה, שכן באותן שנים מרכז העולמיות הרומית היה סביב פיאצה קולונה. ב- 14 בנובמבר 1906 התפוצצה פצצה מחוץ לקפה אראנו, להתקפה היה מקור אנרכיסטי, למרבה המזל לא היו מקרי מוות או פציעות קשות. בשנת 1951 שוחזר בית הקפה לחלוטין על ידי האדריכל אטיליו לפדולה, ואילו בשנת 1955 הוא הפך לקפה אלמניה. ב- 8 ביוני 2014 המסעדה נסגרה סופית.
  5. בורגזה, דלה רוברה, פרנזה, פמפילי: אלה רק חלק מהשמות הגדולים של משפחות האפיפיורים שבין המאות השש עשרה לשבע עשרה. הם שינו לחלוטין את פניה של רומא והפכו אותה לבירה הראויה לריבון כמו האפיפיור. שיטוט בסימטאות הציוריות ברומא, ממש בלב העיר תגלה לכם כיצד כוחן של המשפחות נוכח באופן גורף ועיצב את הכיכרות והרחובות של רומא, ויוצר את אותו יופי גדול שכל העולם מקנא ברומא ושמשאיר אותנו עדיין חסרי נשימה בימינו…
אהבת? נא לדרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן