חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

Pozzo della Cava – מנהרות תת קרקעיות מתחת לאורבייטו

מערכת מערות Pozzo della Cava היא מערכת מערות תת-קרקעיות הממוקמת בעיר אורביטו, איטליה. המערות נבנו במאה ה-7 לפנה"ס לצורך חציבה ואחסון, ומאוחר יותר שימשו למגורים, הגנה וטקסים דתיים. מערכת המערות מורכבת מ-9 מערות שאורכן הכולל הוא כ-1 קילומטר.

אחד מהאתרים המפורסמים ביותר במערכת המערות הוא "הבור האטרוסקי", שהוא בור מים בעומק 20 מטרים שנבנה במאה ה-7 לפנה"ס. על קירות הבור ישנם ציורי קיר אטרוסקיים מרהיבים המתארים ציד וטקסים דתיים.

מערכת המערות מכילה גם ממצאים ארכיאולוגיים נוספים, כגון כלי חרס, כלים וכלי נשק. מערכת המערות היא משאב חשוב להבנת ההיסטוריה והתרבות של אורביטו.

מערכת מערות Pozzo della Cava פתוחה לקהל הרחב, וניתן לסייר בה באופן עצמאי או עם מדריך. מערכת המערות ממוקמת במרכז העיר אורביטו, וניתן להגיע אליה ברגל.

נקודות על מערכת המערות Pozzo della Cava:

  • מיקום: אורביטו, איטליה
  • תאריך הקמה: המאה ה-7 לפנה"ס
  • שימוש: חציבה, אחסון, מגורים, הגנה, טקסים דתיים
  • מספר מערות: 9
  • אורך כולל: 1 קילומטר
  • ממצאים ארכיאולוגיים: בור מים אטרוסקי, ציורי קיר אטרוסקיים, כלי חרס, כלים וכלי נשק

Pozzo della Cava הוא אתר היסטורי וארכיאולוגי הממוקם באורבייטו, איטליה. זו לא רק מערכת מערות; אלא, זו באר מעשה ידי אדם שמתעמקת במצוק הטוף שעליו ממוקמת אורבייטו. אתר זה הוא חלק בלתי נפרד מהעולם המחתרתי של אורבייטו, והוא מספק תובנות חשובות על העבר של העיר.

להלן כמה נקודות עניין הקשורות ל-Pozzo della Cava:

משמעות היסטורית: Pozzo della Cava הוא עדות לכושר ההמצאה של התושבים הקדומים של אורבייטו. הם יצרו את הבאר הזו כדי לגשת למים, שהיה חיוני להישרדותה של העיר, במיוחד בתקופות של מצור.

ממצאים ארכיאולוגיים: במהלך השנים, חפירות שונות בפוז'ו דלה קאווה ובסביבתה חשפו ממצאים ארכיאולוגיים משמעותיים, כמו כלי חרס אטרוסקיים. חפצים אלה מספקים רמזים על חיי היומיום והתרבות של תושביה העתיקים של העיר.

תיירות: כיום, פוצו דלה קאווה פתוח לציבור, והמבקרים יכולים לרדת במדרגות הלולייניות של הבאר כדי להגיע לתחתיתה. זה מציע פרספקטיבה ייחודית על העולם המחתרתי של אורבייטו.

אדריכלות: הבאר היא הישג מרשים של הנדסה ואדריכלות, והיא מדגישה את כישוריהם של הבנאים העתיקים. העיצוב שלו הבטיח שניתן להפיק מים נקיים, גם כשהשכבות העליונות מזוהמות.

חלק מהמחתרת של אורבייטו: לאורבייטו יש רשת תת-קרקעית ענקית המורכבת מיותר מ-1200 מנהרות, גלריות, בארות ומרתפים. אלה נחצבו בעיקר מתוך הטוף, סוג של סלע, ושימשו למטרות שונות, מאגירת מים ועד הגנה. Pozzo della Cava הוא חלק בולט ברשת זו.

היבט חינוכי: האתר הוא גם חינוכי, שכן הוא שופך אור על תקופות היסטוריות שונות, מהאטרוסקים ועד ימי הביניים, וממחיש כיצד הבאר שימשה ושונתה במשך מאות שנים.

בעת ביקור באורבייטו, חקר ה-Pozzo della Cava ורשת המחתרת הרחבה יותר הוא מסע מרתק בזמן. הוא מספק הבנה מעמיקה יותר של ההיסטוריה של העיר ושל האתגרים איתם התמודדו תושביה במשך אלפי השנים

אהבת? נא לדרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

Facebook
WhatsApp
Email
Print

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן

error: Content is protected !!