חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בזיליקת יוחנן הקדוש בלטראנו כרטיסי כניסה

הארכיבזיליקה של סנט ג'ון לטראן (Arcibasilica di San Giovanni in Laterano) היא אחת הכנסיות הרומית-קתוליות החשובות ביותר ברומא ובעולם. זוהי כנסיית הקתדרלה של דיוקסיה של רומא והמושב הכנסייתי הרשמי של הבישוף של רומא, שהוא האפיפיור. האפיפיור הוא הבישוף של רומא, ולכן הארכיבזיליקה של יוחנן הקדוש בלטראן היא מבחינה טכנית הקתדרלה שלו.

הבזיליקה ידועה גם בתור "האם והראש של כל הכנסיות בעיר ובעולם". זוהי הדירוג הוותיק והגבוה ביותר מבין ארבע הבזיליקות הגדולות ברומא, האחרות הן בזיליקת פטרוס הקדוש, בזיליקת סנט פול מחוץ לחומות ובזיליקת סנטה מריה מג'ורה. למרות היותו של פטרוס הקדוש אולי יותר מפורסם, סנט ג'ון לטראן הוא הגבוה ביותר בסדר הכנסייה הקתולי.

שמה המלא של הכנסייה בלטינית הוא Archibasilica Sanctissimi Salvatoris et Sancti Iohannes Baptista et Evangelista in Laterano, המתורגם ל"ארכבזיליקה של המושיע הקדוש ביותר והקדושים יוחנן המטביל והאוונגליסט בלטראן". עם זאת, זה מכונה בדרך כלל סנט ג'ון לטראן או בזיליקת לטראן.

לבזיליקה יש היסטוריה עתיקה, החל מהתקופה הרומית. זה היה במקור הארמון של משפחת לטראני של האימפריה הרומית. מאוחר יותר תרם אותו הקיסר קונסטנטינוס הראשון לכנסייה הרומית במאה ה-4, ולאחר מכן הפך לכנסייה.

המבנה המרשים של הבזיליקה, שעבר מספר שחזורים במשך מאות שנים עקב נזקי שריפות, רעידות אדמה ומלחמות, מאופיין בחזיתו הגדולה עם אכסדרה של חמש קשתות ופתח מרכזי גדול. הוא ידוע בפאר שלו ובעושר האוצרות האמנותיים שהוא שוכן בו, כולל חזיתו מהמאה ה-18, בית הטבילה העתיק, הקלויסטר מימי הביניים והפסיפסים המדהימים באפסיס.

בזיליקה זו היא לא רק אתר עלייה לרגל מרכזי אלא גם אנדרטה להיסטוריה של הכנסייה וחשיבותה בתוך העיר רומא.

Rome: The Archbasilica of St. John in Lateran
Rome: The Archbasilica of St. John in Lateran

איך מגיעים? איפה זה נמצא?

אם אתם מתכננים לבקר ב- Archbasilica of St. John in Lateran (San Giovanni in Laterano) ברומא, ישנן מספר דרכים להגיע אליה בהתאם לנקודת ההתחלה שלכם. הנה כמה כיוונים כלליים:

במטרו: תחנת המטרו הקרובה ביותר היא סן ג'ובאני (קו A). מהתחנה, הבזיליקה נמצאת במרחק של כ-5 דקות הליכה.

באוטובוס: לשירות האוטובוסים הציבורי של רומא יש גם מספר קווים שעוצרים ליד הבזיליקה. אתה יכול לקחת אוטובוסים 16, 81, 85, 87, 186, 218 או 650, בין היתר.

בחשמלית: קווי החשמלית 3 ו-8 עוצרים גם הם ליד St. John Lateran.

ברגל: אם אתם שוהים במרכז העיר, אולי תעדיפו ללכת ברגל אל הבזיליקה. מהקולוסיאום, למשל, זה בערך 15 דקות הליכה.

זכרו, רומא היא עיר עם הרבה תנועה ויכולה להיות קצת כאוטית, אז אפשרו מספיק זמן להתנייד. וזכרו גם שכמו בכל הערים הגדולות, התחבורה הציבורית יכולה להשתנות, לכן כדאי לבדוק באפליקציית תחבורה מקומית או באתר מידע עדכני קרוב יותר לנסיעה שלכם.

5/5 - (3 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

Facebook
WhatsApp
Email
Print

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן

error: Content is protected !!