חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מס עירוני לתשלום – למה צריך לשלם מס עירוני ברומא?

הזמנת מלון ואז ראית שצריך לשלם מס עירוני? להלן הסבר מקיף מה זה אומר ולמה צריך לשלם את זה!

תשלום מס עירוני ברומא בנוסף למלון בהתאם ללילות שלכם? זה תקין! צריך לשלם מיסי עירייה ברומא מס עיר הנקרא City Tax בהתאם לבית המלון שלכם ודירוגו

רומא עיר הבירה של איטליה היא ללא ספק אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בעולם, זוהי עיר שמושכת אליה מדי שנה מיליוני תיירי מכל רחבי העולם שמגיעים להתפעל מהיופי של העיר שיש לה כל כך הרבה מה להציע.

חופשה ברומא לא נחשבת לזולה במיוחד לכן חשוב לתכנן אותה מראש כדי לא לחרוג מהתקציב ולעשות חופשה יקרה מדי, דבר חשוב שיש לקחת בחשבון כאשר מתכננים את הטיול לרומא זהו מס עירוני לתשלום, רומא גובה מכל תייר שמגיע אליה מס לינה בבתי המלון בעיר וכיום היא העלתה את הסכומים שתיירים צריכים לשלם באופן משמעותי. 

למעשה עיריית רומא הכפילה את המס שהיא דורשת מכל תייר שמגיע לעיר מה שמייקר את החופשה לעיתים אפילו באופן משמעותי, אז אם אתם מתכננים חופשה ברומא כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא כדי שתוכלו לתכנן את החופשה שלכם ולא לחרוג מהתקציב.

כמה מס צריך לשלם בחופשה ברומא ?

בעת נסיעה לרומא יש לקחת בחשבון את המס שהעירייה המקומית גובה, כבר בשנת אלפיים וחמש עשרה העירייה החליטה על הכפלת המיסים שיגבו מכל תייר שנשאר לישון באחד מבתי המלון בעיר.

הצעד שננקט גרם בהתחלה להמון תיירים להסס האם להגיע לחופשה בעיר ולמרות שהמטרה הייתה לקדם את העיר לשפר ולתקן את מה שדורש תיקון, הייתה מעט ירידה בתיירות הנכנסת, אם זאת המצב התאזן וכיום רומא שוב הפכה להיות עיר מתויירת במיוחד.

החלוקה של מחירי המס כיום היא לפי רמת המלון בו אתם מתאכסנים, מה שאומר שאם תישנו באכסנייה פשוטה של כוכב אחד תשלמו עוד 2 יורו נוספים לכל לילה, מלון שתי כוכבים תשלמו 3 יורו, כאשר אתם מתאכסנים במלון של שלושה כוכבים תשלמו 4 יורו.

מלון של ארבעה כוכבים הייתם משלמים 3 יורו והיום זה הוכפל ל6 יורו כמו גם מלון חמישה כוכבים שם תאלצו לשלם כבר סכום של 7 יורו לילה במקום 3 יורו בהחלט הבל משמעותי שיכול לייקר מעט את הטיול וכדאי לדעת ולקחת בחשבון את ההוצאה הנוספת שאתם נאלצים לשלם.

כאשר נוסעים זוג או משפחה הסכומים של המס אתם נאלצים לשלם הם בהחלט יכולים להיות משמעותיים בעיקר בשל העובדה שאתם משלמים את המס פר אדם ולא פר חדר כך שאם אתם ישנים במלון של שלושה כוכבים תאלצו לשלם סכום כפול של 8 יורו במקום 4.

את תשלום המס אתם משלמים כאשר אתם עושים צ'ק אין טיפ חשוב תשאלו מראש כאשר אתם מגיעים למלון כמה מס הם גובים לכל לילה שאתם לנים במלון, מדי פעם המלונות גובים סכום גבוה מהנדרש, כאמור יש חישוב מדויק על פי דירוג המלון כך שאתם יכולים לדעת בדיוק איזה סכום נוסף אתם נאלצים לשלם למלון.

מלבד בתי המלון אכסניות וצימרים תאלצו לשלם גם מס על השכרת דירה למשל באייר בי אנד בי כל על סוגי השירותים האלה העיר גובה סכום של 3.5 יורו, חשוב לזכור להיות עם תעודה מזהה כאשר אתם עושים צ'ק אין בכל אחת מהמקומות בו אתם לנים יקחו מכם את הדרכון שלכם, 

הסיבה לכך היא שכל בעלי מלונות ודירות נופש נדרשים לרשום את פרטי האורחים במשטרת איטליה תוך עשרים וארבע שעות מהגעה זהו תהליך קבוע ואין לכם ממה לחשוש.

אם אתם מגיעים לחופשה ארוכה של יותר מעשרה ימים, לאחר היום העשירי אתם לא צריכים לשלם יותר מס עד סוף השהות, שימו לב שאתם אמורים להיות עשרה ימים  ברצף ברומא ולא לעזוב את העיר, כמו כן חשוב לדעת שילדים עד גיל עשר פטורים ממס, שוב כדאי לשים לב מפני שבמלונות עצמם פחות מקפידים על הדברים האלה. 

על אף שזה עלול מעט להכעיס לא שווה לא להגיע לרומא בגלל זה, רומא היא עדיין מקום מושלם לחופשה מכל הסוגים אם זה חופשה משפחתית, זוגית או כמה חברים, העיר רומא מתאימה לכולם.

שאלות ותשובות בנוגע מס עירוני לתשלום ברומא

עיריית רומא קבעה שכל תייר אשר נשאר לישון באחד המלונות בעיר חייב יהיה לשלם מס עירוני, המטרה של המס היא להשקיע בעיר ולטפח אותה.

המס נקבע על פי דירוג בתי המלון, חמישה כוכבים, 7 יורו, ארבעה כוכבים, 6 יורו, שלושה כוכבים, 4 יורו, שני כוכבים, 3 יורו, דירת אייר בי אנד בי 3.5 יורו.

כן כל תייר שמגיע לעיר אך שימו לב שילדים עד גיל עשר פטורים מתשלום מס.

כן חשוב לשים לב כמה אתם אמורים לשלם מראש למלון בו אתם מתאכסנים מפני שלעיתים קרובות הם לא מקפידים על הסכום המדויק, חשוב לשאול בזמן הצ'ק אין כמה אתם אמורים לשלם כדי שתדעו את הסכום המדויק בעת הצ'ק אאוט.

5/5 - (7 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

Facebook
WhatsApp
Email
Print

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן

error: Content is protected !!
Booking.com