חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המוזיאון האטרוסקי הלאומי של וילה ג'וליה ברומא

המוזיאון האטרוסקי הלאומי של וילה ג'וליה (National Etruscan Museum of Villa Giulia) הוא מוזיאון מרהיב ומיוחד שאסור לפספס ברומא!

מוזאון מקסים על נושא האטרוצקים. מענין מאד למי שאוהב!

אוסף אינסופי, 40 חדרים כולם מלאים באוספים מעניינים, צוות אדיב ומאומן מאוד בידע של מה שמוצג. הדגש את הסרקופג של בני הזוג, מיקום מצוין.

מוזיאון יפהפה, מלא בחפצים ללמוד על האטרוסקים, עדיין מסתורי מבחינות רבות. המוזיאון מתפתח בקומת הקרקע ובקומה הראשונה. במרתף יש שחזור של 2 קברים. אסור לפספס גם את השחזור של קבר מרכבת הברונזה, את ניירות הזהב של פירגי וכמובן את הסרקופג של בני הזוג. בתום הביקור, אל תוותרו על סיור בגן של וילה ג'וליה, עם הנימפאום שלה ומקדש אלאטרי, שחזור של מקדש אטרוסקי.

הכיתובים של החפצים המוצגים הם רק באיטלקית, אבל יש המון לוחות בכל חדר שנכתבו באנגלית.

כתובת:

9,Via di Villa Giulia, 00196, Rome

שעות פעילות – שעות פתיחה / סגירה:

יום ראשון 08:30 – 19:30
יום שני סגור
שלישי 08:30 – 19:30
יום רביעי 08:30 – 19:30
חמישי 08:30 – 19:30
שישי 08:30 – 19:30
שבת 08:30 – 19:30

המוזיאון הלאומי האטרוסקי של וילה ג'וליה (Museo Nazionale Etrusco di Villa Giulia) הוא מוזיאון בעל שם הממוקם ברומא, איטליה. הוא מוקדש לציוויליזציה העתיקה של האטרוסקים, אשר אכלסו את מרכז איטליה לפני עליית האימפריה הרומית. המוזיאון מכיל אוסף עצום של חפצים, כולל פסלים, כלי חרס, תכשיטים ושברים ארכיטקטוניים, המספקים תובנות על האמנות האטרוסקית, התרבות וחיי היומיום.

הנה כמה פרטים מרכזיים על המוזיאון האטרוסקי הלאומי של וילה ג'וליה:

  • מיקום: המוזיאון ממוקם בתוך וילה ג'וליה היפהפייה, וילה וגנים מהמאה ה-16, הממוקמת בחלק הצפוני של רומא. הכתובת היא Piazzale di Villa Giulia, 9.
  • היסטוריה: המוזיאון הוקם בשנת 1889 והוא אחד המוזיאונים החשובים ביותר המוקדשים לאמנות אטרוסקית ולארכיאולוגיה. הוא נוסד כדי לשמר ולהציג את המורשת העשירה של הציוויליזציה האטרוסקית.
  • אוסף: אוסף המוזיאון נרחב ומגוון, המשתרע על פני תקופות שונות בהיסטוריה האטרוסקית. הוא כולל פסלים, עבודות טרקוטה, ברונזה, קרמיקה, תכשיטי זהב וכסף וחפצי קבורה. נקודות השיא הבולטות כוללות את הסרקופג המפורסם של בני הזוג, יצירת מופת של אמנות אטרוסקית.
  • תערוכות: התערוכות מאורגנות באופן כרונולוגי ותמטי, ומציעות למבקרים הבנה מקיפה של התרבות האטרוסקית. הם חוקרים היבטים שונים כמו דת, מבנה חברתי, מנהגי קבורה והישגים אמנותיים.
  • אדריכלות: וילה ג'וליה, התפאורה של המוזיאון, היא פנינה אדריכלית בעצמה. הווילה הוזמנה על ידי האפיפיור יוליוס השלישי במאה ה-16 כמעון קיץ. הוא כולל גנים יפים, חצרות פנימיות וארכיטקטורה אלגנטית מתקופת הרנסנס.
  • חווית המבקר: המוזיאון מספק חוויה סוחפת, המאפשרת למבקרים להתעמק בעולמם העתיק של האטרוסקים. לוחות מידע, מצגות מולטימדיה ותצוגות אינטראקטיביות משפרים את ההבנה של החפצים המוצגים.
  • מחקר ושימור: המוזיאון האטרוסקי הלאומי של וילה ג'וליה הוא גם מרכז לפעילויות מחקר ושימור הקשורות לארכיאולוגיה אטרוסקית. חוקרים ומומחים תורמים למחקרים ולמאמצי שימור מתמשכים.

בעת ביקור ברומא, המוזיאון האטרוסקי הלאומי של וילה ג'וליה הוא אתר חובה עבור חובבי היסטוריה וכל מי שמתעניין בתרבויות הים התיכון העתיקות. הוא מציע הזדמנות ייחודית לחקור את עולמם המרתק של האטרוסקים ולהעריך את הישגיהם האמנותיים והתרבותיים.

5/5 - (1 vote)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן