חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון MAXXI

המוזיאון שלא תרצו לפספס ברומא – MAXXI – national museum of 21st century
אבל באמת זאת המלצה מפחידה!

כשהולכים ברומא, מכל מקום יש עתיקות סביבכם, שרידים של מאות שנים ואחרי יום שלם של טיול בקולוסיאום כל מה שהתחשק לי זה קצת מודרניות, לראות ארכיטקטורה חדישה, קווים ישרים, תבניות, כמו האדם שאני 😉 בחיפוש בגוגל מצאתי את מוזיאון מקסי, MAXXI ,הוא ממוקם הרחק מהאזור התיירותי של רומא, בשכונה פשוטה (אבל מסתבר שקרוב ממש לכפר האולימפי שנבנה ברומא ואירח את פתיחת משחקי יורו 2020) ניתן להגיע למקום עם קו 2 בטראם או באמצעות מונית.

אין מילים בפי והתמונות לא יצליחו לתאר את החוויה כשנכנסים למקום, קולות פכפוך המים מקדמות את פניך לקראת תערוכה ראשונה שמשלבת אומנות מודרנית, מיצבים חדשניים, ואמירה של אבסטרקטיות בין קוים.
לאוהבי הארכיטקטורה – ישנו גם גלריה שלמה שמקדמת את נושא הארכיטקטורה עם קטעי וידאו מעניינים מפי אחד הארכיטקטים הותיקים ברומא וגלריה נוספת שמקדמת ארכיטקטורה נשית – ומראה תוצרים של אדריכליות שונות חלקן בעלות שם בינלאומי, בינהן זהא חדיד , אחת האדריכליות הגדולות בדורינו, שעיצבה את המוזיאון עצמו ועיצובה זכה בפרס סטרלינג של ארגון האדריכלים הבריטי המלכותי.

אבל כמו שאתם אולי יודעים אני חובבת צילום בנשמתי – ולכן תערוכות הצילום היוו בעיניי את גולת הכותרת, בין החללים השונים מגלים תערוכות צילומים חדשניות שזורקות אותך ממקום אחד למקום אחר בעולם, בין אם זה טוקיו או סין, או איטליה.

אם אתם חובבי צילום וגם אם אתם לא תיכנסו לתערוכה המיוחדת – שנמצאת שם באופן זמני עד לסוף אוגוסט 2022, של Sebastião Salgado, מבטיחה לכם, תהנו מכל רגע, סבסטיאו יכניס אתכם בצירוף צילומים מופלאים ומוזיקה לחוויה על חושית שבה תרגישו שאתם באמזונס, אפשר לשקוע בצילומים שלו שעות (חבל שהתערוכה מוגבלת לשעה וחצי), כי הוא תופס בשחור לבן, זוויות כל מעניינות ויוצאות דופן, הוא מצליח להיכנס לעולם של הקהילות שחיות שם, סבסטיאו טייל באזור האמזונס בברזיל במשך 6 שנים ורצה להעביר את החוויה שלו שם לציבור באמצעות יותר ממאתיים תמונות וצלילי הג'ונגל תרגישו כאילו הייתם שם.

תודה רבה למטיילת Shira Tayeb על ההמלצות החשובות על מוזיאון מקסי ברומא!

עוד המלצות של מטיילים ומידע חשוב על מוזיאון מקסי

אחד המוזיאנים היפים שביקרתי
לאוהבי ארכיטקטורה ומבנים מיחדים
ארכיטקטורה עולמית וההיסטוריה שלה
בית קפה נחמד בפנים

ההתמצאות בבניין לא טובה! קשה להגיע ממקום למקום כשחלל אחד סגור קשה להגיע לחלל מקביל בקצה השני, בלגאן גדול, גם אם תעזרו במפה תתקשו. הדבר גורם לשוטט בחללים היפים והמגניבים. ככל הנראה כתוצאה ישירה מתכנוננה של אחת האדריכליות החשובות בדורנו, זהה חדיד.

שווה את הנסיעה הקצרה בחשמלית מפיאצה דל פופולו, אגב , סמוך למוזיאון ישנו שוק מוזר ומקורה וגם מסעדות מקומיות שלא תמצאו במרכז העיר רומא.

שעות פעילות / שעות פתיחה וסגירה

יום רביעי 11:00–19:00
יום חמישי 11:00–19:00
יום שישי 11:00–19:00
יום שבת 11:00–20:00
יום ראשון 11:00–20:00
יום שני סגור
יום שלישי 11:00–19:00

אדריכלים
: זהא חדיד, פטריק שומאכר
5/5 - (3 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן