חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ASL – ביטוח בריאות באיטליה

ASL – ביטוח בריאות באיטליה הוא חובה. ביטוח בריאות באיטליה מכסה הרבה תרופות ובדיקות ולכן חשוב מאוד לרכוש אותו.
אזרחי האיחוד האירופי השוהים באיטליה במשך תקופה העולה על שלושה חודשים זכאים להירשם לשירות הבריאות הלאומי ולקבל את אותן רמות הסיוע כמו אזרחי איטליה. יש דיבורים על רישום חובה עם S.S.N. בהתחשב בכך שמצד אחד מוטב הזכות נדרש לבקש רישום אצל S.S.N. ומאידך גיסא, שירות הבריאות נדרש להמשיך באותה פעולה, מבלי שתתרשם תשלום ספציפי לרישום. אזרחי האיחוד האירופי המחזיקים בזכות זו הם אלו הנכללים בקטגוריות הבאות (ראו חוזר משרד הבריאות מיום 3 באוגוסט 2007, "זכות מגורים לאזרחי האיחוד האירופי – הוראה 58/2004 והגזירה החוקית 3 בפברואר 2007 מס '30"; DGR del Veneto n. 753 מיום 4 ביוני 2019 – נספח א "הנחיות לטיפול בבריאות לאזרחים השייכים לאיחוד האירופי ולאזרחים שאינם באיחוד האירופי".):
ביטוח ה ASL Azienda sanitaria locale
חברת הבריאות המקומית
מכירים קפות חולים? אז זה זה… בגירסה האיטלקית…
כדי להיות חברים ב ASL יש להביא את המסמכים הבאים:
· רזידנצה.
· קודיצ'ה פיסקלה.
· כרטיס סטודנט (אם אתם כאלו).
· דרכון ופרמסו או קבלה מהדואר שאתם בתהליך של קבלת פרמסו.
מה תקבלו בשרות הרפואי הזה? רופא משפחה זמין לפי ימים ושעות קבלה בדיוק כמו בקופת חולים בישראל!
א-מ-מ-ה ויש מה מה אם אתם לא חולים כרוניים המטופלים בתרופות קבועות ואינכם נכים המקבלים קצבת נכות אז תשלמו עבור התרופות ועבור ביקורים אצל רופאים מומחים כמו ביקור אצל רופא אורתופד, כירורג, רופא אף אוזן גרון וכו', בדיקות דם, צילומי רנטגן ועוד סכומים שאיך אומרים בלשון המעטה? סכומים שהם לא כל כך "זניחים" לרוב מדובר בסכומים של 36.15 יורו ולהפניה נקראת TIket specialistica ambulatoriale כרטיס לרופא מומחה במרפאות חוץ . אבל רפואת משפחה – זה על חשבון בעל הבית! חופשי חופשי טוב… למשל על אנטיביוטיקה לשבוע תשלמו רק 2 יורו… עם מרשם רופא בכל זאת זה משתלם, כי הביטוחים מישראל נוראאא יקרים… רוב הבדיקות הרציניות כמו למשל CT או MRI מתבצעות בבתי חולים. נכים מקבלי קצבאות נכות לא משלמים כלום ולא כלום על שום דבר… לא על תרופות, לא על בדיקות, לא על רופאים מומחים ממש על כלום.

באיטליה הביטוח הרפואי הוא ממשלתי, וגם אם אתה "לקוח" זר אתה יכול להרשם אליו

אז כן, השרות עולה יותר – אפילו כפליים מהביטוח הבסיסי – משהו בסגנון 140-150 יורו לשנה. תוקפו מ-1.1 עד ה-31.12 ולא משנה מתי נרשמת אליו. אבל הוא יותר מקיף.. ובהחלט משתלם

בלינק הבא תמצאו את כל נקודות ASL
בארץ המגף:

http://www.asl9.marche.it/CartinaItalia.htm

אם אתם לחוצים על כסף – אתם יכולים לעשות ביטוח שנקרא INAלחצי שנה/שנה, זאת במידה ואתם סטודנטים ולא סגורים עדיין על העניין…בהמלצה שבתחילת השנה כבר תרשמו בכל מקרה לASL, גם אם הביטוח של INA עדיין תקף.
INA ASSITALIA
הוא למעשה הביטוח הבסיסי ביותר :
אפשר לפרוש אותו בהתאם לאישור השהייה שלכם…גם לתקופה קצרה מאוד.. א-מ-מ-ה וגם בזה יש מה מה אין בביטוח זה כלום ולא כלום! פשוטו כמשמעו! לא מכסה רופא משפחה, ולא תרופות! כך שיוצא חס וחלילה שאתם חולים ופונים למיון בבית החולים – רק אז – לא תצטרכו לשלם! אפשר להגדיר את הביטוח הזה כביטוח אשפוז…. והוא עולה בסביבות 74 יורו לשנה. השאלה היא… אם יש לכם חום של 38 מעלות, שפעת ואתם נזקקים לאנטיביוטיקה פשוטה, האם משתלם לכם להגיע למיון ולחכות שעות על גבי שעות עם "קוד לבן" (לא דחוף בעליל) עד לתורכם כדי לראות רופא רק כי אין לכם רופא משפחה??? בכל מקרה, ביטוח זה תקף מרגע התשלום ל-12 חודש או 6 חודשים, לפי כמה ששילמת. רק לידע כללי.. ברומא הפניה לחדר מיון, כולל אשפוז במחלקות היא בחינם… גם לתיירים…
ASL איפה שאני גר בצפון אגם גארדה רוצים משהו כמו 320 יורו לשנה, וזה המינימום שלהם, אם הייתי עובד היו מבקשים תלושי שכר משנה חולפת ומחשבים לפי זה, הסכום היה מתנפח מעבר ל-1000 יורו
נכון זה משתנה בין אזור לאזור ולא רק… לסטודנטים זה מחיר אחר…

שרותי הבריאות לאזרחי איטליה ולתושבי קבע

אם אתם גרים באיטליה או עוברים לשם כדי לגור שם דרך קבע, למשל מתוקף נישואין לאזרח איטלקי, אזרחי האיחוד האירופאי, עליכם להירשם לשירות הבריאות הלאומי האיטלקי (Servizio Sanitario Nazionale – SSN ) באמצעות רשות הבריאות המקומית שלכם. (Azienda Sanitaria Locale – ASL ).
אתם יכול להירשם בחינם ב- SSN אם:
· יש לכם חוזה עבודה.
· אתם עצמאים באיטליה.
· אם הפכתם כרעם ביום בעיר לבן/בת משפחה מידי של אזרח איטלקי! התחתנתם איתו/ה! מזל טוב!
· אתם בני משפחה מקרבה ראשונה באיחוד משפחות של של ההם מהסעיף הקודם
· אתם מחזיקים בתעודת מגורים קבועה. (למשל אזרחי האיחוד האירופי – דרכון אירופאי).
· אתם הופכים למובטלים לאחר שעבדם באיטליה ונרשמתם לרשימות התעסוקה (רשימה di collocamento). וזה תקף גם אם אתם נרשמים לקורס הכשרה מקצועי בזמן שאתם מובטלים.
· אם אינכם מוצאים את עצמכם באחת מהקטגוריות לעיל ייתכן שתוכל להירשם ל- SSN על ידי תשלום אגרה שנתית. זה תלוי באזור איטליה בה אתם גרים. לצורך כך, עליכם ליצור קשר עם ה- ASLבמקום מגוריכם .
שירותי בריאות איכותיים ובמחיר סביר:
באיטליה קיימת גישה שונה לחלוטין לטיפול בבריאות בהשוואה למדינות אחרות. בסעיף 32 לחוקה האיטלקית, בריאות מוגדרת כ"זכות יסודית של האדם". אם אתה אזרח איטלקי אתה יכול לקבל טיפולים רפואיים באיכות גבוהה ובמחיר סביר. זה יכול להציל את חייך ולחסוך אותך מפשיטת רגל. על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי של האו"ם, מערכת הבריאות באיטליה היא אחת משלושת המובילות בעולם. לא רק שמערכת הבריאות באיטליה היא מהצמרת בעולם, אלא שהאיטלקים נחשבים גם לאנשים מהבריאים בעולם, כך עולה ממדד Bloomberg Healthiest Country לשנת 2019. (אני לא מדברת על האוכלוסייה המבוגרת מהקורונה).
שירותים רבים המוצעים על ידי שירות הבריאות הלאומי והמקומי הם ללא עלות או בעלות נמוכה. לדוגמה, פינוי באמבולנס באיטליה לאזרחים הוא בחינם, אמור להיות חינם לכולם! בכלל איטליה. אך הכל בהתאם לתקציב הקומונה באותו המחוז – עם מדובר בעיירה דלת תקציב – פינוי באמבולנס בתשלום אחת הדרכים ל"השלמת הכנסה" לאותה העירייה יש ערים ועיירות שהחלו לגבות את עלות הפינוי באמבולנס מתיירים אך מעטים מאוד המקרים הללו… אבל הם קיימים. לדוגמה, ברומא אין סיכוי שבעולם שתשלמו בפניה למיון אם היא לא מקרה של "קוד לבן" שפירושו הגעה למיון למקרה שאין עליו הצדקה במקום ללכת לרופא משפחה. "קוד לבן" זה הקוד היחיד עבורו תשלמו את מחיר הביקור במיון…. וזה אומר שהגעתם למיון ללא הפניית רופא , ללא הצדקה ועל דעת עצמכם בלבד
ואילו בארצות הברית נסיעה באמבולנס יכולה לעלות מאות ובמקרים קיצוניים אפילו אלפי דולרים. ביקורי בחדר מיון באיטליה יכול להיות בחינם בנסיבות מסוימות ובאזורים מסוימים החיוב המקסימלי (כולל צילומי רנטגן ו / או תרופות) יכול להיות קטן עד 15 אירו. ביקורים אצל רופא המשפחה שלך להתייעצויות, מרשמים וכו ' כלולים גם כן ללא עלות נוספת במערכת הציבורית. אזרחי מדינות אירופה הנושאים עימם את כרטיס ביטוח הבריאות האירופי שלהם במהלך שהות זמנית בחו"ל במדינה אחרת של האיחוד האירופי, זכאים לכל טיפול רפואי מידי שאינו יכול לחכות עד שתגיעו הביתה.
לפני 3 שנים נסענו אני ובעלי עם הרכב הפרטי שלנו מרומא לקרואטיה דרך סלובניה ושם באגם BLED (מקום מדהים בסלובניה) נכנס לי משהו לעין שגרם לדלקת קטנה. ניגשנו למרפאה הקרובה עם הדרכון וה- Tessera Sanitariaוקיבל אותי רופא עיניים מומחה בחינם שנתן לי מרשם לבית מרקחת במחיר מסופסד של האיחוד האירופאי.

המידע מאת עירית קטונר – מדריכת סיורים ברומא!

אהבת? נא לדרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

Facebook
WhatsApp
Email
Print

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן

error: Content is protected !!
Booking.com