חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רומא בקיץ בחודש אוגוסט

רומא הייתה מושלמת בקיץ!! כמה טיפים והמלצות על יעד מהסרטים בחודש אוגוסט! סיכום טיול למטייל הישראלי שמגיע אל רומא בחודשי הקיץ. המלצות חמות מהתנור האיטלקי!

1.הסעה מהשדה- רוצה להמליץ על חברת romecabsbooking. שירות מעולה , היה לנו עיכוב של שעה בהגעה לרומא, ישר שלקחנו את המזוודות חיכה לנו נהג עם שלט ביציאה מהשדה, למרות העיכוב קיבלנו נסיעה פרטית! העלות הינה 29 יורו לזוג! רכבת מטרמיני לזוג עולה 28 יורו אז תעשו חישוב לבד
2. מלון- למי שחשוב לו הטיול ולא נראות החדר רוצה להמליץ על המלון שבו שהיינו-
Hotel Cosmopolita
המלון ממוקם בכיכר ונציה , המיקום שלו הכי מרכזי ברומא. יציאה מהמלון שלל תחנות אוטובוס ( לא שהשתמשנו בהם) בכניסה לרחוב "ויה דל קורסו" המפורסם ביציאה מהמלון. הליכה של 10 דקות גג לכל מקום מרכזי ברומא(אנדרטה המלך השני, פורום, קוליסאום, מזרקה טריווי, פנתיאון, גבעת הקפיטול ועוד. מלון שווה במיוחד מה גם שיש מסעדה במלון שכל הזמן יש בה אנשים ,זולה והכי חשוב טעימה!.
3. הוותיקן+קוליסאו+פורום:
לקנות כרטיסים מראש!! לא דרך רומא פס, אלא כרטיסים דרך האתר הרשמי, מי שקנה דרך רומא פס חיכה בקוליסאום לפחות 3 שעות, התור של האנשים שלא קנו אפילו היה קצר יותר. מה גם שהמלון שבו היינו לא הינו צריכים ולו אוטבוס אחד בשביל להגיע למקומות. וותיקן, חובה לקנות כרטיס מראש, היו שם אנשים שבתחילת התור כבר עמדו לפחות 40 דק( שאלתי אותם) אנחנו שקנינו מראש כרטיסים ישר נכנסו מבלי לחכות דקה בתור. לשים לב לשעת כניסה שרשום לכם על הוואצר בכרטיס לוותיקן חשוב מאוד להגיע כחצי שעה לפני גג( לפני זה לא מכניסים).
פורום וקוליסאום, מי שקונה כרטיס מראש דרך האתר הרשמי לשים לב! ברגע שיצאתם מהפורום לכיוון הקוליסאום מבלי לעלות לגבעת הפנתיאון תדעו שלא תוכלו לחזור חזרה( זה קרה לנו ובגלל זה לא עלינו לגבעה) המלצה שלי, להתחיל מוקדם בבוקר8:30 את הסיור בפורום ובגבעה ואז ללכת לקוליסאום( הפורום הינו מקום פתוח בלי צל וככל שמגיעים לשעות הצהריים חם מאוד ברומא).
4. מזג אוויר- חם ברומר, לא כמו בארץ גם אחוזי הלחות כאן לא גבוהים, אך יש להצטייד כך בוקר בכמה בקבוקי מים להליכות המרובות.
5.גני טיבולי- חובה חובה חובה!! נסיעה של שעה ברכבת מתחנת טרמיני(להיזהר מכייסים יש שם בכמויות!!), עיירה ענייה וישנה אך הגנים עוצרי נשימה, כרטיס כניסה בעלות 22 יורו לזוג(המקום אינו הומה אדם להבדיל מהאטרקציות שיש ברומא.
6. רובע יהודי- שווה לבקר בבית כנסת הגדול ולשמוע על ההיסטוריה של היהודים ברומא, מקום ממש יפה על גדות הנהר.
7. תחבורה- לא להשתמש במוניות, ובטח לא להשכיר רכב ברומא! לחוות את רומא ברגל למרות שחם זה חוויה בלתי רגילה, גם אם בכל זאת רוצים להשתמש בתחבורה תקחו אוטובוס בעלות של 1.5 יורו לבן אדם ( לא לשכוח לקנות כרטיס לפני העלייה לאוטובוס).
מי שמשתמש ברכבת לא לשכוח לאחר הקנייה של הכרטיס ללכת למכונות הסריקה והחתימה( אם תעלו לרכבת מבלי לסרוק את הכרטיס למרות שקניתם אותו מנציג ולא ממכונה תקבלו קנס של 50 יורו חבל!).

בקיצור , רומא מהממת יעד היסטורי וחוויה בלתי רגילה. שווה לבקר.

אהבת? נא לדרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן