חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפוס לכיפת הבזיליקה – Dome

מחפשים נקודת תצפית מומלצת ברומא? רוצים לדעת איך רומא ניראת מלמעלה? מחפשים את תמונת הרקע החדשה למחשב שלכם? אל תפסידו טיפוס לכיפת הבזיליקה – עלייה במעלית ואז במדרגות ל-DOME בזיליקת סן פייטרו!

גלו את בזיליקת פטרוס הקדוש מנקודת מבט חדשה כשאתם מטפסים לראש הכיפה (Dome) ומתפעלים מנוף של 360 מעלות של הוותיקן ורומא. תוכלו לראות את הכיפה המהממת מקרוב בעצמך או אם תבחרו באמצעות מדריך וסיור מודרך בבזיליקה וגם בראש הכיפה.

תוכלו לפגוש את הנציג שיכניס אתכם לבזיליקה ולכיפה בכיכר סנט פטרוס, ואז איתו ויחד חברי הקבוצה תלכו אל המפלס הראשון של הכיפה למרפסת הצפייה המפורסמת. תראו גם את מערך הפסיפסים המדהימים המתארים את הקדושים לנוצרים, את הכיתובים הלטיניים המרהיבים המקיפים את הכיפה ואת החלק העליון של הכיפה בת 3 הקומות. אם תיקחו מדריך הוא יספר לכם עובדות וסיפורים על בניית הכיפה ועל האומנים שבנו אותה ועל תקופת הרנסאנס ברומא.

מהקומה הראשונה עולים ישר במדרגות העגולים לראש הכיפה ותיהנו מכמה זמן פנוי שתרצו בכדי לחקור בקצב שלכם את הנוף וכמובן לצלם לצלם ולצם. לאחר 320 מדרגות תמצאו את עצמכם על משטח הצפייה בגודל של 448 מטרים מעל רצפת הבזיליקה. מהנקודה הגבוהה ביותר בוותיקן, התפעלו מנופים עוצרי נשימה – נופים פנוראמיים של העיר, כולל גני הוותיקן שמתחת. במבט למרחק, תוכלו להתפעל גם מהאנדרטאות של רומא העתיקה, כולל הקולוסיאום והפנתיאון. הנקודה היחידה שמעליכם היא הצלב האמיתי של הוותיקן והביזליקה.

לרכישת כרטיס עלייה לכיפת הבזיליקה (DOME) לחצו כאן!

עלייה לDOME בזיליקת סן פייטרו

כשיוצאים מהכיפה אין צורך לצאת ולעמוד בתורים שבחוץ בכדי להיכנס לבזיליקה, המדרגות מביאות אתכם ישירות לקומת הבזיליקה, כך שתוכלו להימנע מהתורים הארוכים שראיתם במעבר לכיכר סנט פטרוס. תיהנו מזמן פנוי בתוך הכנסייה החשובה ביותר בעולם הנוצרי ותראו את אוצרותיה הרבים, או אם בחרתם סיור, עקבו אחר המדריך שלכם. בעזרת המדריך תוכלו לשמוע סיפרורים קסומים על הפסלים, האוצרות, הקפלות, ואתרי העלייה לרגל הממוקמים בוותיקן. בנוסף בסיור תוכלו לרדת אל החדרים התת קרקעיים ששם נקברו מאות אפיפיורים ואנשי מלוכה מאז המאה ה-11 – חוויה מרתקת אם לוקחים סיור!

חלק מהטיפוס לפסגה הוא במעלית אך חלק נכבד במדרגות מפותלות. אנא שימו לב שהטיפוס לכיפה יכול להיות די קשה במקומות מסוימים. מומלץ לא לאנשים בעלי קלסטרופוביה מכיוון שהקירות והמסלול הולכים ונעשים צרים יותר ככל שעולים למעלה.  שווה את המאמץ, הנוף של רומא הוא מדהים. הרגשה נהדרת להיות שם.

הנוף הפנימי של בזיליקה שמתחת לכיפה, כמו גם הפנורמה שבראשה, הן עוצרות נשימה. טיפוס במעלה הכיפה – בגלל צורתה – מעניקה קצת תחושת סחרחורת. במהלך הסיור אם תרצו מקבלים רדיו ואוזניות המקלים על שמיעת המדריך מכל הרעש של כל התיירים מסביב.

אם לא תיקחו סיור אז הנציג שיוביל אתכם לDOME הוא לא "מדריך" אלא מוביל אתכם לכניסה לכיפה ומעבר בבדיקת אבטחה. אם תיקחו מדריך אז כמובן יהיו הרבה הסברים וסיפורים מעניינים. המדריך יהיה מקצועי, מעניין וידבר אנגלית שוטפת, כך שבסך הכל הסיור משתלם מאוד למתעניינים.

לרכישת כרטיס עלייה לכיפת הבזיליקה (DOME) לחצו כאן!

נקודת מפגש עלייה לDOME: פיאצה דלה סיטה ליאונינה, ליד הקשתות, דרך די פורטה אנג'ליקה. מול הקשתות, נקודת המפגש שלנו ממוקמת בפינת הכיכר, בצד שמאל, ליד הקיוסק.


ברצונכם לעשות סיור בבזיליקה כולל עלייה לDOME? מעולה! להלן יומן שבו תוכלו לבחור את היום הספציפי שבו תרצו לעשות את הסיור בתאריכי החופשה ברומא:

מה צריך לדעת על הסיור?
הסיור מתחיל ב8 בבוקר, נא להגיע לנקודת המפגש ברבע ל8 בבוקר. הסיור אורך כשעתיים ורבע.
נפגשים בשעה 07:45 בבוקר ליד מזרקת טיארה (Fontana delle Tiare), ממש מתחת לדל קולונאטו, מול העמודים סביב כיכר פטרוס הקדוש. אם אתם פונים אל בזיליקת פטרוס הקדוש, עקבו אחר העמודים שמימין עד שתגיעו למזרקה.
המדריך שלך יחזיק שלט שתדעו לזהות אותו.
היציאה ממזרקת טרייר היא בשעה 08:00 בדיוק והמזמינים אינם יכולים לאחר לסיור.
לאחר הסיור תוכלו להישאר בתוך הבזיליקה.

 

5/5 - (5 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן