חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

3 ימים ברומא בחודש אפריל – המלצות

רוצים טיול ברומא בחודש אפריל? מחפשים המלצות ל-3 ימים מלאים בעיר רומא? להלן ההמלצות לטיול 3 ימים ברומא בחודש אפריל – קריאה מהנה וטיול מושלם!

כשהייתי – 20-22/04, כבר היה חם, הקיץ כבר שם ככה שכדאי לשלב בשעות הצהריים כנסיות, מוזיאונים ושאר מקומות ממוזגים או קרירים. העדפתי שלא לקחת סיורים, הייתי בהרבה מוזיאונים וגלריות, למי ששולט באנגלית, הAUDIO GUIDE הוא פתרון נהדר שמאפשר להסתובב בקצב שלך ולדלג על מה שפחות מעניין או להתעמק במה שיותר.
קניתי רומא פאס לשלושה ימים – 72 שעות, כך שנכנסתי לשני אתרים חינם והשתמשתי בתחבורה ציבורית – במטרו, בטראם ובאוטובוסים. נוח מאד. רק שהאוטובוסים יכולים להיות זוועה מבחינת הדוחק.
למוזיאוני הוותיקן הזמנתי כרטיס דרך האתר של המוזיאונים לשעות הערב, אמנם פחות צפוף, אבל בסוף היום הרגליים כבר גמורות ובנוסף לא כל האגפים פתוחים ויש בעיה משמעותית של תאורה בחלקים מסוימים, שזה בעייתי במוזיאון, כך שלא בטוח שמשתלם. כדאי להזמין כרטיס מראש, שמירת חפצים ממש בכניסה, אחרי הבדיקה הבטחונית גם מומלצת, הולכים בתוך המוזיאון כשני ק"מ…
עוד מוזיאונים/ארמונות/אתרים שאני ממליצה להגיע אליהם

סיור ברומא ללא תור
סיור ברומא ללא תור

הייתי בגלריה בארמון דוריה פמפילי ממש בפתיחה ב 9:00, כמעט לבד, ההסבר בaudio guide הוא גם על הארמון עצמו וההיסטוריה שלו ולא רק על יצירות האמנות שבו, והארמון מקסים. כדאי.
וילה ג'וליה – נמצאת בקצה הצפוני של גני בורגזה, כדאי להגיע בטראם דרך via flaminia, הוילה היא מוזיאון ארכיאולוגי שמוקדש לתרבות האטרוסקית, תרבות שקדמה לעליית רומא ולמעשה נטמעה ברומא ונעלמה. האטרוסקים היו אמנים מופלאים והמוזיאון גדוש בפריטים מדהימים החל בתכשיטים וכלה בסרקופגים ובפסלים וחלקי מקדשים, מוזיאון מרשים ומאורגן יפה, למי שמתעניין, כדאי. הוילה עצמה גם היא מבנה מקסים.
גלריה בורגזה – חובה לדעתי, כדאי לבוא בסופ"ש עם זמן עודף להסתובב בגנים של הוילה, אווירה מקסימה.
הפורום הרומי – ויתרתי כיוון שהייתי בעבר ובגלל החום. למי שמחליט לוותר ובכל זאת רוצה לחוות את העוצמה של הפורום, יש תצפית נהדרת מתוך המוזיאונים הקפיטולינים מהמבנה החדש יותר pallazo nouvo, המוזיאונים עצמם גם מומלצים מאד.
אנדרטת ויטוריו עמנואל – כדאי לעלות למעלה לגג לתצפית, לדעתי אחת מנקודות התצפית היותר טובות ברומא.
גנים
הגנים הבוטניים – גם למי שלא מתעניין בצד הבוטני, כדאי כאתנחתא מהעיר. יש בחלק העליון גן יפני מקסים ומזרקה עם 11 אשדות, מותר לשבת או לישון על הדשא ולהכניס אוכל, כך שזה מתאים כשמתעייפים מהריצה.
גן הורדים וגן התפוזים – די קרובים זה לזה, אפשר לעשות יחד, אם גן התפוזים עמוס, מה שקורה בסופ"ש, יש בהמשך הרחוב גן נוסף Giardino Storico di Sant' Alessio שגם ממנו יש תצפית טובה ויש בו שוקת לשתיה עם מים מעולים, בכלל, תנצלו את הברזים הציבוריים.
שוקי פשפשים
בכיכר שנקראת Largo della Fontanella di Borghese , די קרוב לארה פציס יש שוק קטן, marceto della stampa, מוכרים בעיקר מוצרי נייר, ספרים ישנים, פוסטרים, גלויות והעתקים של ציורים ישנים וגם קצת ענתיקות. מומלץ למי שאוהב שוקי פשפשים. פעיל בימים ב' עד שבת בוקר עד צהריים. סוגר בימי א'.
בימי א' יש מספר שוקי פשפשים קטנים, הייתי באחד מהם ב piazza della marina על via flaminia – הרחוב שיוצא מפיאצה דל פופולו צפונה, אפשר להגיע בטראם שיוצא מ flaminio, יש בשוק חלק עם דוכני ענתיקות ובחלקו הגדול הוא שוק בגדים יד שניה שניתן למצוא בו מציאות, ראיתי הרבה מותגים. שוק דומה מתקיים יותר צפונה ליד גשר milvio בקצה ויה פלמיניה, ויתרתי עליו בגלל קוצר זמן.
טראסטוורה– כדאי בסופ"ש למרות העומס, אווירה נהדרת, מופעי רחוב, דוכנים בשפע.
יום הולדת לרומא – תשמרו את התאריך, כדאי, יש הרבה מופעים, קונצרטים ואירועים, הייתי בקונצרט / אופרה בקמפידוליו וקצת באירוע בצ'ירקו מאסימו, יש אווירת קצת פורימית ובכללי נחמד.
מלון – הייתי במלון WHITE – מלון חמוד מאד, מיקום נהדר. מומלץ, כדאי להתעקש על חדרים שלא בקומת הקרקע.

מאת: מרב רוזן

אהבת? נא לדרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן