חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוניות ברומא

כך תזהו את המוניות ה"אמיתיות" בשדה התעופה וברומא בכלל:
בכל מונית כתובים מחירי הנסיעה *משדה התעופה* למרכז העיר – מדובר במחירים קבועים כך שלא יעבדו עליכם! בטח לא לבקש להפעיל מונה כשמחירי הנסיעה *הקבועים* לשדה התעופה *מודבקים לדלת המונית* והם כתובים באותיות של קידוש לבנה! כעיקרון חובה להפעיל מונה אם אין מחירון קבוע *כתוב*. מונה לא יוזיל לכם את הנסיעה אלא להפך – נהגים ינצלו את העובדה שאתם תיירים ויאריכו לכם את הדרך. זה קרה לי בראשית דרכי כתיירת כאן לפני 15 שנה. נהגים אמינים והוגנים לא יפעילו מונה משדה התעופה ואליו ויסתובבו אתכם בכל העיר. בתוך העיר זה שונה. לרוב מפעילים מונה על פי חוק. על הרכב מודבקת מדבקת סמל העיר רומא ורישיון המונית! פיתרון יעיל למקרים בהם הנהג ה"פרטי" שהזמנתם מבריז לכם… איך מזהים תחנת מוניות מסודרת? הנהג לא יפנה אליכם! מוניות אלו עומדות בטור ממש ביציאה מאולם היוצאים! (בחוץ) ,לא להתפתות לנהגים המעונבים בחליפות השחורות שיחכו לפתיונות בתוך אולם היוצאים – הם גובים בין 90 ל 150 יורו רק בגלל העניבות שלהם 😉 מדובר בחברות פרטיות. דבר נוסף, כמו בישראל גם ה"חאפרים" האיטלקים בעלי מוניות לבנות שלא שייכות לתחנת המוניות המסודרת של שדה התעופה, ימתינו לכם בתשוקה ובהתלהבות כבר בתוך אולם היוצאים אבל יציעו לכם מחיר מופקע למרות שלרוב גם ברכבם מופיעים המחירים הקבועים על הדלת או כאלו שאין ברשותם במכוון או שהם לא מרומא. שימו לב לאותיות הקטנות האדומות שמתחת למחירון – לרוב, מחיר הנסיעה כבר כולל בתוכו את המזוודות שלכם או כל תשלום נוסף שינסה הנהג הנוכל להלביש לכם. במידה ויתעקש לכל תוספת אחרת בסוף לנסיעה עצמה, תפחידו אותו ותגידו לו שצילמתם או רשמתם את מספר הרכב ואתם מתקשרים ל ״גוארדה פיננסיה״ (משטרת המכס) שממנה מפחד כל נהג מונית שגובה אקסטרות בתשלום או מחיר מופקע מזה שכתוב על הרכב ולא מוציא קבלה. הוא ייעצר במקום ורישיון המונית שלו ישלל לנצח נצחים… לכן הנהגים הקבועים של תחנות שדות התעופה הם לרוב גם ההוגנים והאמינים. גם אלו שבתחנות מסודרות בעיר.
שימו לב לפקקי תנועה בתוך העיר בימים גשומים… או בימים שהנהג מכיר את הדרכים הפקוקות… הוא מתפרנס מהמידע הזה וישמח להסתובב אתכם בעיר ביום גשום ופקוק ויגיד "אין דרך אחרת". אם מפעיל מונה זה חוקי. פשוט הכיס שלכם יתרוקן.
לכן , אני דוגלת בהזמנת הסעה פרטית מסודרת עם נהג שממתין לכם באופן אישי, מחיר ידוע מראש, עם שמכם למשל משדה התעופה.ץ למלון וחזור לשדה התעופה.
בדרך כלל מגיע עם רכב או ואן בצבע שחור מרווח (בהתאם למספר הנוסעים) ונהג אדיב במיוחד. שווה כל אגורה 🙃
כמובן שאם מצטרף אליכם ולמזלכם עוד זוג מאותה הטיסה למשל המחיר יורד משמעותי אפילו אם צריך לעשות סיבובון קטן. (2 בתי מלון, אבל לרוב בתי המלון קרובים האחד לשני).
המידע באדיבות Irit Cattonar
2.9/5 - (9 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

Facebook
WhatsApp
Email
Print

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן

error: Content is protected !!