חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

4 ימים ברומא בחודש מרץ

אחרי שהקבוצה עזרה לי המון בתכנון אני שמחה לשתף אתכם את מסלול הטיול שלנו – 4 ימים ברומא בחודש מרץ!
טיפים כללים:
  1. לקחנו את הטיסות של אלעל כי השעות שלהם היו לנו הכי נוחות, נחתנו ברביעי ב9 בבוקר וטיסה חזרה בשבת ב19:30, הטיסות יצאו בזמן.
  2. גוגל מפות – חובה! לא רואה דרך לעשות את הטיול הזה ללא גישה לגוגל מפות. קנינו סים בשדה של vodafone (35 יורו, שמעתי שבעיר עצמה זה באיזור ה25 יורו).
  3. סיור בותיקן – בתור מי שאוהבת לחקור ולקרוא באינטרנט חושבת שזה בלתי אפשרי להנות ולהבין בלי סיור מודרך, לקחנו סיור של ינון דותן שאהבנו מאוד.
  4. מלון white – מיקום מרכזי (מלבד הנסיעה מחוץ לעיר לטיבולי לא השתמשנו התחבורה ציבורית בכלל) ארוחת בוקר גם טובה מאוד, הצוות תמיד מחויך, רק החדר היה קצת קטן מדי אבל הסתדרנו איתו.
  5. נעלים נוחות!! הולכים המון ברומא, יצא לנו בערך 24-25 אלף צעדים בכל יום!
יום רביעי:
אחרי שהגענו למלון יצאנו לטיול רגלי בכל מקומות "החובה" של רומא לפי הסדר הבא – פיאצה ברבריני, מזרקת טרווי, הפנתאון (אל תבהלו מהתור הארוך, הוא מתקדם ממש מהר! סיבוב בפנים קצר מאוד.. בערך 5-7 דקות, לא לקחנו הדרכה, יש את כל המידע באינטרנט למי שמעוניין לקרוא), פיאצה נאבונה, המדרגות הספרדיות, וילה בורגזה (לקחנו סיבוב בקולנועית, יש גם אפשרות זולה יותר לקחת אופניים, לא נכנסו לגלרייה עצמה, סיבוב בפארק בלי לחץ לוקח סביבות השעה) וחזרנו חזרה למלון דרך פיאצה דל פופלו. כל הסיבוב הזה כולל עצירות אוכל לקח לנו באיזור ה6 שעות.
יום חמישי:
יצאנו מרומא לטיבולי. מבחינת הגעה – לקחנו מטרו מפיאצה ברבריני לתחנת הרכבת טרימיני (1.5 יורו לכיוון), שימו לב שהתחנה בטרמיני פשוט ענקית! ממליצה להגיע לפחות חצי שעה לפני השעה המתוכננת של הרכבת. כמו שכתבו כבר בפוסטים אחרים, יש מספר מצומצם של רכבות ישירות, שימו לב שאתם קונים רכבת לתחנת טיבולי ולא לתחנות אחרות בטיבולי שידרשו מכם החלפה . עלות נסיעה ברכבת 2.6 יורו לכיוון ובערך 45 דקות (6 תחנות עד שמגיעים), אנחנו עלינו על הרכבת שיצאה ב9:03 בבוקר.
מהרכבת 14 דקות הליכה עד וילה ד'אסטה, כניסה עולה 13 יורו לאדם, מתחילים מהוילה עצמה ואז יורדים לגנים, סדר גודל של שעה עד שעה וחצי.
משם פחות מ10 דקות הליכה לוילה גרגוריאנה, כניסה עולה 8 יורו והמסלול לקח לנו שעה(הולכים מהר), מי שמחפש מסלול בטבע זה המקום! יש הרבה מדרגות אבל אם עושים את הטיול באיזי זה לא כזה קשה.
שאתם עולים על הרכבת חזרה מטיבולי לטרמיני שימו לב לתקף את הכרטיסים שלכם במכונות הירוקות שנמצאות ברציף 1 (מומלץ לבדוק מראש את הרכבות חזרה, אנחנו ראינו שיש ב13:00,15:30 ו17:30 בערך)
בערב עשינו סיבוב קצר בויה דל קרסו (רוב החנויות נסגרות בשעה 20-21).
יום שישי:
הגענו לאיזור הרובע היהודי, נכנסו למוזיאון היהודי ולסיבוב בבית הכנסת (שעה סיבוב סך הכל, 11 יורו כניסה לאדם, 5 יורו אם יש כרטיס סטודנט).
משם הלכנו למסאז' בkwanThai message, מספר דקות הליכה מבית הכנסת, הבנות היו נחמדות מאוד והמסאז' היה מעולה (50 יורו לשעה, 30 יורו לחצי שעה של פוט מסאז'), באיזור הרובע היהודי יש המון מסעדות ובתי קפה.
המשכנו לגשר סנטאנג'לו ולטירה (לא היה לנו זמן להכנס, כניסה עולה 12 יורו וסיבוב בפנים כשעה), התקדמנו למוזיאוני הותיקן לסיור מודרך עם ינון דותן שהיה מעולה ומומלץ! ינון מדריך בטוב טעם, שנון, ענייני ורהוט, את הכרטיסים למוזיאון קנינו מראש (21 יורו באתר הרישמי, שתזמינו את הסיור הם ינחו אותכם בדיוק איך להזמין)
חזרנו למלון שלנו דרך כיכר הותיקן ובזילקת פטריק הקדוש (לא חלק מהסיור).
יום שבת:
קנינו מראש כרטיס משולב לקוליסאום,פורום רומנו וגבעת פלאטין, הגענו ב9 וחצי לפני שהתחיל העומס הגדול של האנשים, הסתובבנו בשלושת המקומות במשך 3 שעות וזה הרגיש לנו בול!
משם המשכנו לכיכר ונציה (מבחוץ רק,לא נכנסו פנימה) וסיימנו בארוחת צהרים במסעדת il chianti המומלצת שליד מזרקת טרווי.
3.5/5 - (2 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה ברומא ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויה ברומא מתחילה כאן